Łukasz Kubot wystąpi w kwalifikacjach w Nottingham

| Utworzono: 2015-06-20 07:31 | Zmodyfikowano: 2015-06-20 07:32

Kubot jest daleki od dyspozycji sprzed urazu. Najważniejsze jednak, że dolnośląski tenisista jest już zdrowy i może skupić się tylko na swojej profesji. Jego wierni kibice za sukcesami mogli się już jednak nieco stęsknić. Na wygrany mecz w singlu lubinianin czeka bowiem już pół roku. W kwalifikacjach Australian Open okazał się lepszy od Ołeksandra Niedowiesowa.

Pierwszym przeciwnikiem Kubota w kwalifikacjach zawodów w Nottingham będzie rozstawiony z numerem drugim Tunezyjczyk Malek Jaziri. Jeżeli Polak wygra to w w kolejnej rundzie zmierzy się Brytyjczykiem Danielem Smethurstem lub Amerykaninem Danielem Nguyenem.

Potencjalnym rywalem dolnośląskiego tenisisty w finale zmagań o turniej główny może być ktoś z czwórki: Alex Bolt, Luke Bambridge, Brydan Klein albo Ruben Bemelmans, który został oznaczony numerem ósmym.

W turnieju ATP w Nottingham zabraknie m.in. Nicka Kyrgiosa i Jo-Wilfried Tsongi. Obaj zrezygnowali z udziału w zawodach. Byli faworytami i zarazem największymi gwiazdami imprezy. Powód absencji Kyrgiosa nie jest znany. Francuz natomiast walczy z kontuzją mięśni brzucha i pod znakiem zapytania stoi również jego występ w rozpoczynającym się 29 czerwca Wimbledonie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.