Młode wrocławskie Pantery mistrzami kraju U17

Michał Hamburger/Panthers Wrocław | Utworzono: 2015-06-23 06:10 | Zmodyfikowano: 2015-06-23 06:11

Sekcja juniorska Panthers Wrocław prowadzona przez Michała Rutkowskiego po raz kolejny udowodniła świetne przygotowanie oraz coraz szybszy rozwój futbolu amerykańskiego we Wrocławiu. W turnieju finałowym, który rozegrany został w Poznaniu, najpierw pokonali w ćwierćfinale Angels Toruń 27:8, by w spotkaniu półfinałowym nie dać szans Kraków Kings wygrywając 34:0. Przeciwnikiem Panter w finale był odwieczny rywal z Dolnego Śląska czyli Bielawa Owls. Po wyrównanym spotkaniu Panthers Juniors zwyciężyli 12:6.

Zawodnicy Panthers Juniors zdobyli w turnieju również wiele wyróżnień indywidualnych. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Grzegorz Lary, który aż dziewięc razy przechwytywał w turnieju podania przeciwników. Najlepszym zawodnikiem defensywy wybrano Kacpra Pawlaka, który wielokrotnie efektownie zatrzymywał akcje ofensywne drużyn. Nagrodę dla MVP Turnieju otrzymał Jakub Wąsiel, którego dwa świetne przyłożenia w meczu finałowym dały Panthers Wrocław zwycięstwo.

- To dla nas wielki sukces. Rozwój grup młodzieżowych jest w klubie priorytetem i cieszy nas, że z dumą możemy patrzeć jak wielu chłopców chce uprawiać futbol amerykański we Wrocławiu i do tego z jakimi rezultatami. W tym roku chcemy pójść krok dalej i stworzyć grupę wiekową dla dzieci w wieku 9 – 12 lat – opowiada Jakub Głogowski, menedżer Panthers Wrocław.

Do tej pory Mistrzostwa Polski juniorów w futbolu amerykańskim rozgrywane były w formularze ośmioosobowej. We wrześniu po raz pierwszy rozpoczną się rozgrywki jedenastoosobowe w kategorii U18. Panthers Juniors wystąpią w nich w roli jednego z faworytów, a turniej finałowy zostanie rozegrany we Wrocławiu.

Teraz o Mistrzostwo Polski walczyć będą seniorzy Panthers Wrocław, którzy już w sobotę o 12.00 na Stadionie Olimpijskim zmierzą się z Warsaw Eagles w półfinale Topligi Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, którego stawką jest awans do X Superfinału, który zostanie rozegrany 11 lipca na Stadionie Wrocław.