WROCŁAW: Nowoczesne centrum zastąpi ośrodek przy ulicy Chopina (WIZUALIZACJE)

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-06-25 15:00 | Zmodyfikowano: 2015-06-25 15:01
WROCŁAW: Nowoczesne centrum zastąpi ośrodek przy ulicy Chopina (WIZUALIZACJE) -

Kamień węgielny pod nową siedzibę Wrocławskiego Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej już wmurowany. Szpital przy ul. Lekarskiej (koło Żmigrodzkiej) ma zastąpić 40-letnie centrum mieszczące się przy ulicy Chopina. Będzie dysponować m.in. oddziałem rehabilitacji kardiologicznej, rehabilitacji dziecięcej, ale przede wszystkim mają poprawić się warunki.

Choć właścicielem szpitala jest prywatny inwestor, czyli grupa Hasco, placówka będzie miała podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia - zapewnia naczelny lekarz rehabilitacji, Tomasz Zakrzewski:

Planowo placówka pierwszych pacjentów ma przyjąć już w przyszłym roku.

W ramach świadczeń rehabilitacyjnych, w placówce oferowane będą: kinezyterapia indywidualna i grupowa, fizykoterapia, hydroterapia i różne formy masażu leczniczego. Centrum rehabilitacyjne będzie zlokalizowane na parterze, gdzie oprócz gabinetów do terapii indywidualnej znajdą się m.in.: sala ćwiczeń o powierzchni 200 m2 z przestrzenią do wykonywania ćwiczeń wolnych oraz na przyrządach, basen do hydrokinezyterapii wyposażony w tory z przeciwprądami służące do nauki chodzenia, czy kriokomora. W placówce będą się znajdowały również gabinety do hydroterapii – czyli zabiegów w środowisku wodnym (masaży wirowych i podwodnych).

Przewidzianych jest pięć oddziałów: rehabilitacja ogólnoustrojowa, neurologiczna, kardiologiczna, dziecięca oraz ortopedia z dwiema salami operacyjnymi. Łącznie w szpitalu będzie ponad 150 łóżek. Pokoje chorych będą jedno- i dwuosobowe z pełnym węzłem sanitarnym, co zapewni pacjentom wysoki komfort. Na oddziale dziecięcym przewidziano salę zabaw oraz salę lekcyjną gdzie najmłodsi pacjenci będą mogli odbywać zajęcia edukacyjne.

W szpitalu przeprowadzane będą planowe zabiegi ortopedyczne, a w tym:

  • zabiegi endoprotezoplastyk stawu biodrowego, kolanowego i innych;
  • zabiegi rekonstrukcyjne po urazowym uszkodzeniu więzadeł np. stawu kolanowego, barkowego;
  • zabiegi korekcyjne w chorobach narządu ruchu;
  • zabiegi korygujące wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu;
  • oraz wiele innych procedur zabiegowych w ortopedii planowej, jak i medycynie sportowej, szczególnie w zabiegowym leczeniu urazów, do których doszło w wyniku uprawiania sportu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.