Centrum Stworzone dla Zdrowia

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-06-30 16:32 | Zmodyfikowano: 2015-06-30 16:32
Centrum Stworzone dla Zdrowia -

Plac Nowy Targ letnim miejscem spotkań ze zdrowiem. Trenuj mięśnie posturalne i zbuduj sylwetkę od podstaw.

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca, w samo południe na Placu Nowy Targ otwarte zostanie Centrum Stworzone dla Zdrowia, projekt stworzony przez USP Zdrowie, którego partnerem jest miasto Wrocław. Codziennie, aż do 30 sierpnia, będzie można sprawdzić kondycję organizmu oraz wziąć udział w tematycznych warsztatach i wykładach. Na początek eksperci nauczą, jak trenować mięśnie posturalne i zachować właściwą postawę ciała. W zajęciach udział wziąć może każdy – dzieci i dorośli, młodzież i starsi. Korzystanie z Centrum jest bezpłatne.

Twój czas na zdrowie
Od 4 lipca warto zarezerwować sobie czas dla siebie i odwiedzić Centrum Stworzone dla Zdrowia. Codziennie, od godz. 10:00 do 20:00, będzie można sprawdzić podstawowe parametry organizmu. Nowoczesna technologia pozwoli w wygodny i ciekawy sposób oszacować blisko 30 podstawowych wskaźników określających stan zdrowia, w tym m.in. sprawdzić stopień zmineralizowania kości, zawartość wody czy tkanki tłuszczowej w organizmie. Do dyspozycji odwiedzających będą także nowoczesne aplikacje umożliwiające zwiększenie wiedzy na temat funkcjonowania organizmu. Każdy, kto skorzysta z usług Centrum, otrzyma wiele cennych wskazówek dotyczących nawyków i codziennej troski o dobre samopoczucie, a także inspirację do postawienia na zdrowy styl życia. Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400m2 łączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę.

Zbuduj sylwetkę od podstaw
Pierwszy weekend funkcjonowania Centrum będzie okazją do wzięcia udziału w treningu mięśni głębokich, tj. posturalnych - to grupa mięśni odpowiadających za prawidłową postawę, zabezpieczających kręgosłup oraz stabilizujących całe ciało. - Istotą treningu mięśni posturalnych jest ich wzmocnienie oraz uelastycznienie. Oba cele osiąga są za sprawą połączenia ćwiczeń rozwijających wytrzymałość mięśni oraz pozycji rozciągających. Duży nacisk na angażowanie mięśni brzucha oraz grzbietu powoduje, że jeszcze długo po treningu odczuwalne jest ich napięcie i większa pewność postawy ciała. Dzięki zachowaniu płynności ruchów oraz dużemu skupieniu trening działa również relaksująco - mówi Łukasz Sokołowski z Jupiter Sport, obiektu będącego jednym z twórców wrocławskiej karty sportowej fitWRO. Trening mięśni głębokich jest odpowiedni dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy stopień wytrenowania. Silne mięśnie posturalne stanowią podstawą zdrowego kręgosłupa.

Idea zdrowia
Centrum Stworzone dla Zdrowia to projekt firmy USP Zdrowie, zainaugurowany dwa lata temu w Warszawie. W ubiegłym roku to niezwykłe miejsce mogli odwiedzić mieszkańcy Trójmiasta i pobliskich miejscowości. Teraz przyszedł czas na Wrocław - miasto z którym pomysłodawca przedsięwzięcia - firma USP Zdrowie - jest związana od 1997 r., kiedy to przy ul. Ziębickiej została otwarta Wytwórnia - zakład produkcyjny należący do Grupy USP Zdrowie. Cieszymy się, że w tym roku Centrum Stworzone dla Zdrowia jest właśnie we Wrocławiu - mieście dla nas szczególnym - oraz że do współpracy przy tym niezwykłym przedsięwzięciu udało się nam zaprosić wielu lokalnych partnerów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Centrum Stworzone dla Zdrowia wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic. Warto skorzystać z tej niepowtarzalnej okazji i dowiedzieć się jeszcze więcej na temat tego, jak dbać o zdrowie swoje i swoich bliskich - komentuje Sebastian Świerc, Dyrektor Wytwórni Grupy USP Zdrowie we Wrocławiu.

Informacje na temat bieżących wydarzeń w Centrum Stworzone dla Zdrowia znajdują się na stronie: www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum w sekcji Kalendarz Wydarzeń. Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Centrum Stworzone dla Zdrowia będzie można odwiedzać codziennie od 4 lipca 2015 r. do 30 sierpnia
2015 r. w godzinach: od 10.00 do 20.00, z wyjątkiem 4 lipca, kiedy Centrum otwarte zostanie o godz. 12:00.

Więcej informacji o Centrum na:
www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum
www.facebook.com/stworzonedlazdrowia

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.