Wrocław gości czołówkę tenisa ziemnego na wózkach

| Utworzono: 2015-06-30 18:34 | Zmodyfikowano: 2015-06-30 18:36
Wrocław gości czołówkę tenisa ziemnego na wózkach - mat. prasowe
mat. prasowe

Na kortach Redeco trwa XIII edycja międzynarodowego turnieju tenisa na wózkach Wrocław Cup. Rywalizacja toczy się będzie pod honorowym patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. W tym roku na zawodników czeka rekordowa pula nagród w wysokości 15 tysięcy euro. Głównym sponsorem turnieju jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Wrocławski turniej jest największym w tej części Europy. Od pierwszej edycji zawodów rozegranej w 2003 roku zmieniło się wiele. Głównie obsada, która z roku na rok jest coraz lepsza. - Tym razem na liście startowej są m.in. Szwed Stefan Olsson, dziewiąta rakieta świata oraz Niemka Katharina Kruger. Zawodniczka notowana na ósmym miejscu w rankingu światowym broni tytułu wywalczonego przed rokiem – mówi Jacek Wierdak ze Stowarzyszenia Aktywni, które jest organizatorem zawodów. Na kortach nie zabraknie Polaków. Turniejową ósemką wśród panów jest Kamil Fabisiak, z tym samym numerem wśród kobiet wystartuje Lucyna Miętrkiewicz.

Zawodom tradycyjnie patronuje Prezydent Wrocławia. - Dziękuję organizatorom i sponsorom za przygotowanie kolejnej odsłony turnieju Wrocław Cup. Trenerom i zawodnikom życzę zaciętej rywalizacji i coraz lepszych wyników, organizatorom aby przygotowania i atmosfera były znakomite oraz aby sukces turnieju przełożył się na popularyzację tenisa wśród niepełnosprawnych. Zachęcam wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Głęboko wierzę, że ruch daje radość, a sport uczy życia i pomaga w budowaniu poczucia własnej wartości, w nawiązywaniu relacji z innymi i w samorealizacji – mówi Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Głównym sponsorem turnieju ponownie jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. z grupy EDF. – Jako Spółka społecznie odpowiedzialna, od samego początku z ogromną radością wspieramy to przedsięwzięcie służące sportowej aktywizacji osób niepełnosprawnych. – mówi Wojciech Heydel, prezes spółki. – Cieszę się, że z roku na rok do Wrocławia przyjeżdża coraz więcej tenisistów z całego świata, którzy udowadniają nam, jak wiele można osiągnąć dzięki sportowej determinacji.

Zawodnicy rozegrają swoje mecze w Centrum Tenisowym Redeco na trzech krytych kortach twardych oraz na czterech ceglastych kortach odkrytych. W sumie 60 zawodników ze wszystkich kategorii spędzi na nich ponad 400 godzin. – Skala wydarzenia jest duża, ale mamy już doświadczenie w organizowaniu turnieju – podkreśla Jacek Wierdak. – Przede wszystkim zależy nam na tym, żeby zawodnicy mogli się skupić tylko na grze. Z roku na rok turniej otrzymuje coraz wyższe noty za profesjonalizm od Międzynarodowej Organizacji Tenisowej ITF.

– Ten turniej to po pierwsze świetna rywalizacja sportowa w-skersów, po drugie genialny przykład sprawdzonego od lat partnerstwa publiczno-prywatnego wspierającego działania organizacji pozarządowej. Cieszymy się jako miasto Wrocław z takiej organizacji i partycypacji w niej. Nie przez przypadek Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogenereacja i Stowarzyszenie Aktywni Wrocław otrzymali prestiżowe certyfikaty „Wrocław bez barier” – dodaje Bartłomiej Skrzyński, rzecznik miasta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.

Ambasadorami tegorocznego turnieju będą znani i utytułowani wrocławscy sportowcy: Paweł Rańda i Maciej Zieliński. Popularny "Zielony" to ikona koszykarskiego Śląska, z którym wywalczył osiem tytułów mistrza Polski. Występował też regularnie w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach dwukrotnie grał na mistrzostwach Europy. Paweł Rańda zdobył jako wioślarz srebrny medal igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz dwukrotnie brązowe medale mistrzostw świata. - Jestem dumny, że mogłem zostać ambasadorem turnieju - podkreśla Rańda. - Niepełnosprawni sportowcy pokazują wielki hart ducha i ambicję. To postawy godne naśladowania – dodaje

Finał zawodów zaplanowany jest na sobotę 4 lipca. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Miejsce: Centrum Tenisowe Redeco
Czas: 30 czerwca – 4 lipca 2015
Dodatkowe informacje: www.wroclawcup.com

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.