Afrykańskie upały w regionie. Jak przetrwać? (PROGNOZA)

Gregor Niegowski, Dorota Czubaj | Utworzono: 2015-07-03 09:58 | Zmodyfikowano: 2015-07-03 09:59
Afrykańskie upały w regionie. Jak przetrwać? (PROGNOZA) - archiwum prw.pl
archiwum prw.pl

Zachmurzenie małe, po południu na zachodnich krańcach regionu możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Nioewykluczone burze z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 34 do 36 stopni. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, zmienny.

- Zawsze miejmy ze sobą coś do picia. To niezbędne, zwłaszcza kiedy planujemy podróż autem - mówi Bogdan Rymanowski z wydziału zarządzania kryzysowego we Wrocławiu:

W przyszłym tygodniu nieco chłodniej ale nadal powyżej 30 stopni.

- Najlepiej wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym na powietrzu. Zadbajmy o siebie ale także o osoby w naszym otoczeniu. Absolutnie nie można zostawiać w aucie zwierząt, dzieci i osób starszych - mówi Bogdan Rymanowski z oddziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim:

- Ważne żeby nie doprowadzić do przegrzania organizmu - mówi lekarz pogotowia ratunkowego Grażyna Pszkiet - Wójcik:

Skutki przegrzania organizmu to silny ból głowy, kołatanie serca i gorączka. W takich sytuacjach należy natychmiast schłodzić organizm i skontaktować się z lekarzem. 

W lasach też sucho jak pieprz. - W przeważającej części kraju mamy trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego - mówi lesniczy Tomasz Kapustyński.

Jeśli najwyższe zagrożenie pożarowe utrzyma się kilka dni nadleśnictwa mogą wprowadzić zakaz wejścia do lasów.

Tak umiera dziecko w nagrzanym aucie 

Najpierw wysiadają nerki, później dochodzi do urazów mózgu i w konsekwencji - śmierci. Mimo to wiele osób, także na Dolnym Śląsku, zostawia swoje dzieci w nagrzanych autach. Zobacz film: 

Reklama