Mistrzostwa Świata 2023 piłkarzy ręcznych nie dla Wrocławia

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-07-07 06:33 | Zmodyfikowano: 2015-07-07 06:34
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Federacje Polski i Szwecji złożyły stosowny wniosek do IHF w połowie kwietnia. - Jest porozumienie i postanowiliśmy przedstawić jedną ofertę. Dzięki temu aplikacja staje się mocniejsza i rosną nasze szanse. Mistrzostwa Świata mogą być świętem dla narodów, które mają niezwykle bogate tradycje w piłce ręcznej - podkreślał prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki.

W organizację imprezy ma zostać zaangażowanych osiem miast. Po polskiej stronie byłyby to Gdańsk, Katowice, Kraków, Gliwice oraz Łódź. O takim wyborze podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów ZPRP poinformował Jan Mosiejczuk. To smutna informacja dla fanów szczypiorniaka we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Hala Stulecia wypadła z gry o Mundial.

Rywalem Polaków i Szwedów w walce o organizację światowego czempionatu są Węgrzy. Gospodarzy turnieju poznamy na początku listopada w Soczi podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej. Wybierze go Komitet Wykonawczy IHF. ZPRP chce ponadto ugościć MMŚ kobiet i mężczyzn, które odbędą się odpowiednio w 2018 oraz 2019 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama