Uniwersjada: medale zawodników AZS AWF Wrocław

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-13 06:11

Kolejny dzień letniej Uniwersjady w południowokoreańskim Gwangju był bardzo udany dla naszych lekkoatletów. Łącznie dorobek medalowy reprezentacji Polski powiększył się o trzy krążki - każdy z innego kruszcu.

Najwięcej powodów do zadowolenia miała kobieca sztafeta 4x400 metrów, która z czasem 3.31,98 wygrała zawody. Drugie były Rosjanki (3.32,46), a trzecie Amerykanki (3.37,20). Złotą drużynę tworzyły Małgorzata Hołub, Monika Szczęsna, Joanna Linkiewicz i Justyna Święty.

Srebro wywalczyli z kolei nasi biegacze na 100 metrów. W wyścigu sztafet lepsi od nich okazali się tylko Japończycy. Zawodnicy z kraju Kwitnącej Wiśni przebiegli dystans w 39,08 s. Biało-czerwoni w składzie: Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz, Artur Żaczek i Kamil Kryński osiągnęli 39,50 s. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci RPA z czasem 39,68 s.

Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja Polski mężczyzn w rywalizacji 4x400 metrów. Wygrali zawodnicy Dominikany (3.05,05) przed Japończykami (3.07,75), którzy minimalnie wyprzedzili naszych zawodników. Biało-czerwoni uzyskali bowiem czas na poziomie (3.07,77). Brąz wywalczyli: Mateusz Zagórski, Michał Pietrzak, Kamil Gurdak i Rafał Omelko.

Do tej pory w Gwangju Polacy zdobyli 18 medali: cztery złote, dziesięć srebrnych i cztery brązowe. Daje to biało-czerwonym 14. miejsce w klasyfikacji medalowej.