Awans Górnika, przegrana Ślęzy w Pucharze Polski

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-07-20 06:38

Piłkarze Górnika Wałbrzych awansowali do pierwszej rundy rozgrywek Pucharu Polski. Zespół z Wałbrzycha pokonał po rzutach karnych Okocimskiego Brzesko 3:0. Po 90 minutach i dogrywce był remis 1:1. Drużyna Górnika kończyła mecz w dziewiątkę - po drugich żółtych i w konsekwencji czerwonych kartkach dla Sławomia Orzecha i Dariusza Michalaka. Bohaterem meczu był bramkarz Kamil Jarosiński, który w serii rzutów karnych obronił aż trzy "jedenastki". W pierwszej rundzie rozgrywek zespół z Wałbrzycha zagra z Wigrami Suwałki.

Górnik Wałbrzych - Okocimski KS Brzesko 1:1 (1:1, 1:1), rzuty karne 3:0
Marcin Orłowski 38 (k) - Arkadiusz Lewiński 33

Górnik: Kamil Jarosiński - Michał Oświęcimka, Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Mateusz Sawicki - Dominik Radziemski, Grzegorz Michalak, Marcin Morawski (100' Kamil Misiak), Kamil Śmiałowski,  Mateusz Krzymiński (46' Sebastian Surmaj) - Marcin Orłowski.

Awansować nie udało się zawodnikom Ślęzy Wrocław, którzy przegrali na stadionie przy ulicy Oporowskiej z Bytovią 0:1. Jedyną bramkę meczu już w piątej minucie strzelił Łukasz Wróbel.

Ślęza Wrocław - Bytovia 0:1 (0:1)
Łukasz Wróbel 5

Ślęza: Marcin Gąsiorowski - Jakub Bohdanowicz, Jacek Mądrzejewski, Andrzej Korytek, Kajetan Łątka - Dawid Molski (67' Kornel Traczyk), Konrad Kątny, Damian Celuch (81' Marcel Jamrozowicz), Paweł Niewiadomski (67' Adrian Bergier), Jakub Jakóbczyk - Grzegorz Rajter.