Piłkarze Śląska zremisowali w Szczecinie z Pogonią 1:1

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-07-26 15:05 | Zmodyfikowano: 2015-07-26 15:13

Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy trener Tadeusz Pawłowski dokonał zmian w składzie. W wyjściowej jedenastce pojawili się Kamil Dankowski, Mariusz Pawelec, Mateusz Machaj i Kamil Biliński, a na ławce rezerwowych usiedli Jacek Kiełb, Paweł Zieliński, Peter Grajciar i Dudu.

Początek meczu należał do zespołu Pogoni. W czwartej minucie groźnie zza pola karnego uderzał Patryk Małecki, ale jego strzał został zablokowany. Trzy minuty później gospodarze przeprowadzili kolejną groźną akcję, po której Adam Frączczak trafił w poprzeczkę. W trzynastej minucie znów zaatakowała Pogoń. Dośrodkowanie Małeckiego wyłapał jednak Mariusz Pawełek.

Śląsk zaatakował w 18. minucie. W polu karnym upadł Flavio Paixao, ale sędzia Szymon Marciniak nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki. Chwilę później groźnie uderzał Mateusz Machaj, ale bramkarz Pogoni Dawid Kudła zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Wrocławianie byli coraz groźniejsi i w 24. minucie Robert Pich trafił do siatki, ale był na spalonym.

Minutę później powinno być 1:0 dla Pogoni, ale strzał Karola Danielaka z kilku metrów obronił Pawełek. W kolejnych fragmentach meczu żadnej z drużyn nie udało się zagrozić bramce rywali.

Aktywny w barwach Śląska był Machaj, który kilka razy starał się uderzać na bramkę Pogoni. W zespole rywali wyróżniali się Frączczak, Małecki i Danielak. Do przerwy był jednak remis 0:0.

W przerwie trener Pogoni Czesław Michniewicz dokonał jednej zmiany. Miejsce Mateusza Lewandowskiego zajął Takuya Murayama.

Śląsk miał okazję na zdobycie gola w 52. minucie meczu, ale Tom Hateley nie potrafił dokładnie dośrodkować w pole karne. Dwie minuty później Łukasz Zwoliński trafił w słupek, a dobijający Murayama nie potrafił skierować piłki o bramki.

Trener Tadeusz Pawłowski zdecydował się na pierwszą zmianę. W 57. minucie miejsce Machaja zajął Kiełb.

Minutę później było już 1:0 dla Pogoni. Po zagraniu Frączczaka piłkę w bramce Śląska umieścił Zwoliński. Wrocławianie nie potrafili się otrząsnąć i w 66. minucie mogło być 2:0 dla gospodarzy, ale szarżę Zwolińskiego powstrzymał Pawełek. Pogoń nadal miała inicjatywę. W 71. minucie z rzutu wolnego uderzał Ricardo Nunes, ale strzelił ponad poprzeczką.

Śląsk odpowiedział w 72. minucie. Po świetnym podaniu Flavio Paixao Robert Pich strzelił obok Dawida Kudły i był remis 1:1. Trener Tadeusz Pawłowski przeprowadził dwie kolejne zmiany. Miejsce Dankowskiego zajął Marcel Gecov, a za Picha na boisku pojawił się Peter Grajciar.

Śląsk zaczął przeważać, a Pogoń nie potrafiła otrząsnąć się po straconym golu. Brakowało jednak okazji na to, żeby przechylić szalę rywalizacji na swoją stronę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Łukasz Zwoliński 58 - Robert Pich 72

Pogoń: Kudła - Frączczak, Fojut, Czerwiński, Nunes - Danielak, Matras, Murawski, Małecki (64' Przybecki), Lewandowski (46' Murayama) - Zwoliński.

Śląsk: Pawełek - Dankowski (74' Gecov), Celeban, Kokoszka, Pawelec - F. Paixao, Hateley, Hołota, Machaj (57' Kiełb), Pich (75' Grajciar) - Biliński.