Bezpieczne wakacje w Centrum Stworzone dla Zdrowia

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-07-29 16:24 | Zmodyfikowano: 2015-07-29 16:25
A|A|A

mat. prasowe

W najbliższy weekend, 1 i 2 sierpnia, Centrum Stworzone dla Zdrowia na Placu Nowy Targ zaprasza na kolejne bezpłatne zajęcia edukacyjne. W sobotę spojrzymy na świat okiem farmaceuty i dowiemy się nieco więcej m.in. o bakteriach, z którymi żyjemy na co dzień, a w niedzielę drużyna ratownictwa USP Zdrowie poprowadzi warsztaty pierwszej pomocy. Centrum czynne jest codziennie od 10:00 do 20:00.

W niedzielę, 2 sierpnia, od godz. 10:00 do 18:00 Centrum Stworzone dla Zdrowia zaprasza na zajęcia pod hasłem: Pomaganie jest fajne. Drużyna ratownictwa USP Zdrowie zaprezentuje, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy. Na zaplanowanych stacjach będzie można dowiedzieć się m.in., co zrobić w razie zadławienia czy zasłabnięcia, a także jak poradzić sobie z udarem cieplnym. Warsztaty pozwolą przygotować się na bezpieczne wakacje.

Z kolei w sobotę, 1 sierpnia, od godz. 11:00 do 16:00 eksperci z Wytwórni USP Zdrowie zaprezentują świat okiem farmaceuty. Uczestnicy będą mogli m.in. obejrzeć pod mikroskopem skrobię ziemniaczaną i dowiedzieć się ciekawostek o bakteriach, z którymi obcujemy w codziennym życiu – przeciętna osoba zamieszkiwana jest przez 4 kg bakterii. Odbędzie się także wykład edukacyjny połączony z pokazem praktycznym uwzględniającym m.in. właściwy sposób stosowania aerozolu do nosa.W każdy wtorek i środę w Centrum Stworzone dla Zdrowia odbywają się cykliczne zajęcia dla mam i seniorów. W najbliższą środę Akademie Zdrowego Seniora poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z Formosfery. Na swoim koncie mają współtworzenie min. spektaklu akrobatyczno-tanecznego „Prometeusz” występy w telewizyjnym show: „Mam talent”.

Codziennie w godzinach 10:00 – 20:00 w Centrum Stworzone dla Zdrowia można sprawdzić kondycję organizmu, poszerzyć wiedzę o zdrowiu oraz otrzymać cenne wskazówki dotyczące codziennych nawyków i zainspirować się do prowadzenia zdrowszego stylu życia. Korzystanie z Centrum jest bezpłatne.

Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400m2 łączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Wrocław to szczególne miejsce dla inicjatora projektu – firmy USP Zdrowie, ponieważ to właśnie we Wrocławiu od 1997 r. obecna jest Wytwórnia USP Zdrowie przy ulicy Ziębickiej. Partnerem projektu jest Miasto Wrocław.

Informacje na temat bieżących wydarzeń w Centrum Stworzone dla Zdrowia znajdują się na stronie: www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum w sekcji Kalendarz Wydarzeń.

Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji o Centrum na:

www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum

www.facebook.com/stworzonedlazdrowia

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama