Partynice znowu w galopie!

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-08-03 11:46 | Zmodyfikowano: 2015-08-03 11:47
A|A|A

WTWK Partynice

Po lipcowej pauzie na wrocławski hipodrom powróciły wyścigi konne. Kibice spragnieni końskiej dawki emocji tłumnie zjawili się by dopingować folbluty, araby i kłusaki francuskie.

To właśnie te ostatnie stanęły do walki w pierwszej gonitwie na dystansie 2000 metrów. Po starcie prowadzenie objęła Vendetta Team powożona przez Zuzannę Graczyk. Prowadziła przez cały wyścig, choć na prostej finiszowej próbował jej zagrozić Vocean (H.Bagiński). Ostatecznie jednak Vendetta Team dowiozła pierwsze miejsce do mety.Gonitwa druga, dla 3-letnich i starszych koni wyłącznie IV grupy padła łupem Agatka dosiadanego przez Małgorzatę Kryszyłowicz.

Folbluty weszły do maszyny startowej w gonitwie trzeciej na dystansie 1600 metrów. Prowadzenie objęła GH Asmaras Yasira, tuż za nią galopowała Eleri. Po wyjściu koni z zakrętu stawka rozsypała się, a w połowie finiszowej prostej wyskoczyła z niej do przodu i pewnie zwyciężyła Atanda pod Małgorzatą Kryszyłowicz.Gonitwa czwarta to międzynarodowe starcie 3-letnich i starszych kłusaków francuskich. Zaraz po starcie na czoło stawki wyszła Qualmina powożona przez Paulę Żakowską. Szybko uzyskała znaczną przewagę. Na pozostałych miejscach konie tasowały się. W decydującej fazie wyścigu mocnym finiszem popisały się Alza de Touchyvon (J. Misiek) i Mayorina (W. Górniak), ale Qualminy doścignąć nie zdołały i musiały zadowolić się miejscem drugim i trzecim.

Wśród trzyletnich arabów najlepszy na dystansie 2200 metrów okazał się Wawel pod Małgorzatą Kryszyłowicz, który po mocnym finiszu pewnie zwyciężył przed GH Wahidem (K. Maryniak). Trzeci przybiegł Marlon (J. Fornal-Laskosz).

W kolejnych gonitwach triumfowały kolejno Amadora ponownie dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz oraz Daugava pod Tarasem Salivonchynka.

A już za tydzień, 9 sierpnia, do Wrocławia zawita wielki świat wyścigów i kobiecej elegancji. Legendarna gonitwa OAKS po raz drugi rozegrana zostanie we Wrocławiu. Oaks swoją historia sięga roku 1887 – wtedy po raz pierwszy w Polsce rozegrana została gonitwa dla 3-letnich klaczy pełnej krwi angielskiej.

Pierwsze polskie Derby, uznawane dziś za najważniejszą gonitwę w kraju, odbyły się dopiero 9 lat później. Ojczyzną tej klasycznej gonitwy jest Wielka Brytania gdzie po raz pierwszy rozegrana została w 1779 roku pod nazwą Oaks Stakes.Obecnie gonitwy trzyletnich klaczy rozgrywane są na wszystkich znaczących torach świata ciesząc się przy tym niesłychaną popularnością i ogromnym prestiżem. Tradycją OAKS jest, iż należy do pań. Szczególnie fetują ten dzień pięknie ubrane Angielki ubierając fantazyjne nakrycia głowy W zeszłym roku, kiedy wyścigowy klasyk po raz pierwszy zawitał do stolicy Dolnego Śląska na Partynice przybyło 13 000 kibiców. W tym roku organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji.

Zapraszamy serdecznie już w niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 14:15 na Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2. Wstęp wolny!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama