Zostań maratończykiem, odkryj siebie i tańcz Zumbę w Centrum Stworzone dla Zdrowia na Placu Nowy Targ

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-08-04 18:21 | Zmodyfikowano: 2015-08-04 18:22
A|A|A

mat. prasowe

Kolejny weekend funkcjonowania Centrum Stworzone dla Zdrowia we Wrocławiu, 8 i 9 sierpnia, to aktywności skupione wokół zdrowego stylu życia, w tym uprawiania sportów. W sobotę w Centrum Stworzone dla Zdrowia na Nowym Targu dowiemy się wszystkiego o kulturze biegania, zarówno w teorii, jak w praktyce. Odbędą się też warsztaty z zumby. W niedzielę ekspert opowie o tym, jak kształtować codzienne nawyki żywieniowe i prowadzić zdrowy styl życia. W środę i piątek natomiast Centrum zaprasza na zajęcia przygotowawcze do biegu „I Ty Możesz Zostać Maratończykiem”. Korzystanie z Centrum jest bezpłatne.

Od 4 lipca Centrum odwiedziło już prawie 10 000 osób. Codziennie, od 10:00 do 20:00, do końca sierpnia sprawdzić w nim można kondycję swojego organizmu i regularnie brać udział w bezpłatnych zajęciach, czerpiąc inspirację do zdrowego stylu życia.

Obudź w sobie maratończyka i żyj świadomie

W najbliższą sobotę, 8 sierpnia, od 12:00 do 14:00, ekspert - Maja Kanecka, poprowadzi warsztaty dotyczące uprawiania sportów. Dowiemy się m.in., dlaczego bieganie to nie tylko zdrowie, skąd biorą się kontuzje, jakie błędy popełniamy, biegając, a także jak przygotować się do treningu. Od 14:00 do 15:00 Daniel Janik opowie o motywacji w sporcie. Przytoczy sposoby radzenia sobie z wymówkami i zaprezentuje kilka skutecznych ćwiczeń mentalnych. O godz. 16:00, Natalia Szwed, ambasadorka Centrum Stworzone dla Zdrowia oraz instruktorka Zumba fitness poprowadzi zajęcia z zumby, które będą dawką pozytywnej energii.

Niedziela, 9 sierpnia, poświęcona będzie odkrywaniu siebie. Ula Kaptur, psychodietetyk, która gościła już w Centrum Stworzone dla Zdrowia podczas warsztatów kulinarnych, poprowadzi wykład ze świadomego odżywiania i zdrowego stylu życia, a następnie zaprosi do sesji grupowej pod hasłem „coaching zdrowego stylu życia”, mającej na celu wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Odbędą się dwa bloki zajęć: o godz. 12:00 i 14:00.

Centrum w tygodniu

W środę (5 sierpnia) o 17:00 i w piątek (7 sierpnia) o 16:00 Centrum zaprasza na zajęcia przygotowawcze do biegu pod hasłem „I Ty Możesz Zostać Maratończykiem”, który obędzie się 9 sierpnia w Parku Szczytnickim. Na miejscu zbadamy postawę ciała, odbędą się testy ortopedyczne, testy wytrzymałości oraz ocena i dobór obuwia do biegania. Ekspert, Bartosz Niemiec, autor publikacji dla Magazynu Bieganie oraz fizjoterapeuta z Restart, doradzi również w kwestii odpowiedniej rozgrzewki czy indywidualnych ćwiczeń.

We wtorek i środę, tradycyjnie odbędą się warsztaty dla mam i seniorów. Tym razem prowadzone będą przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. We wtorek od godz. 17.00 zajęcia poprowadzi Instytut Zdrowego Stylu Życia, natomiast w środę o godz. 14:00 seniorzy będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o diecie i jej wpływie na jakość życia.Centrum Stworzone dla Zdrowia to pierwszy tak zaawansowany projekt popularyzujący wiedzę o zdrowiu, który na 400m2 łączy najnowocześniejszą technologię, design i naturę. Wrocław to szczególne miejsce dla inicjatora projektu – firmy USP Zdrowie, ponieważ to właśnie we Wrocławiu od 1997 r. obecna jest Wytwórnia USP Zdrowie przy ulicy Ziębickiej. Partnerem projektu jest Miasto Wrocław. Centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Informacje na temat bieżących wydarzeń w Centrum Stworzone dla Zdrowia znajdują się na stronie: www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum w sekcji Kalendarz Wydarzeń.

Więcej informacji o Centrum na:

www.stworzonedlazdrowia.pl/centrum

www.facebook.com/stworzonedlazdrowia

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama