Strzegom na ludowo

Małgorza Majeran-Kokott | Utworzono: 2015-08-05 09:37 | Zmodyfikowano: 2015-08-05 09:37
Strzegom na ludowo - fot. Justyna Chybalska
fot. Justyna Chybalska

To już XXIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu, święta miłośników i pasjonatów folkloru. To jedyna i niepowtarzalna możliwość „dotknięcia” kultury z różnych zakątków świata i wspólnego, radosnego świętowania.

W tym roku Strzegom gościł zespoły z Peru, Egiptu, Sri Lanki, Białorusi, Nowej Zelandii, Słowacji, Serbii oraz zespoły polskie. W programie koncerty, które odbyły się w czwartek, piątek i sobotę. Natomiast w niedziele 9 sierpnia przygotowano niezwykle widowiskowy Rynek Świata, wspólny barwny Polonez, degustacja potraw regionalnych oraz Koncert Zespołów Dolnośląskich w Parku Miejskim.

Od godziny 13.00 do 19.00 zaprezentowały się zespoły: „Pod pretekstem” z Sycowa, Olszaniacy z Olszan, Grodzianie z Niemczy, Dobromierzanie z Dobromierza, Swojacy z Zagrodna, Wojcieszowianki z Wojcieszowa, Kowarskie Wrzosy z Kowar, Uciechowianki z Uciechowa, Hosadyna od Lubina, Sybiracy i Kresowianie, Bolkowianie z Bolkowa, Echo z Chocianowa, Zbytowianki ze Zbytowej, Rozmaryn z Bogatyni, Retro ze Strzegomia, Jeleniogórzanie z Jeleniej Góry, Zgoda z Chełmska Śląskiego, Jarzębina z Kobierzyc oraz Kulinianie z Kulina.

W niedzielę od 7 rano, ze strzegomskiego Rynku nadawaliśmy na żywo program Lista Przebojów Ludowych. Były spotkania z zespołami ludowymi oraz możliwość przekazania życzeń i pozdrowień na antenie Radia Wrocław.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.