ATP Kitzbühel: Kubot i Begemann w półfinale

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-05 20:05

Kubot i Begemann rywalizowali z Danielem Gimeno-Traverem i Diego Schwartzmanem. Hiszpańsko-argentyński debel postawił trudne warunki w inauguracyjnej partii. Polak i Niemiec przegrali swoje pierwsze podanie na sucho i byli gorsi w gemach 0:2. Na szczęście odkuli się już w następnym rozdaniu, zdobywając punkt przy podaniu przeciwników. W szóstym gemie wydawało się, że może być po secie. Kubot i Begemann przegrali go do 15. Gimeno-Traver i Schartzman prowadzli 4:2 i mieli pierwszą partię na wyciągnięcie ręki.

Polsko-niemieckiej parze udało się jednak przełamać rywali. Było jednak gorąco. Hiszpan i Argentyńczyk prowadzili już 40:0 i byli o jedną piłkę od gema w którym graliby o zwycięstwo w secie. Kubot i Begemann wytrzymali presję, odrobili straty i doprowadzili do wyniku 3:4. Potem wydarzenia na korcie układały się tak, że o wygranej partii miał zadecydować tie-break. Na początku znów lepsi byli Gimeno-Traver i Schartzman.

Dopiero potem do głosu doszli tenisista KKT Wrocław i jego niemiecki kolega, którzy co prawda przegraywali 4:5, ale wygrali trzy kolejne piłki. Tie-break padł ich łupek 7:5 i po 46 minutach cieszyli się ze zwycięstwa w secie.

Druga partia wyglądała jak... zupełnie inny mecz. Kubot i Begemann narzucili wysokie tempo. Wygrali swoje podanie na sucho, a za chwilę w takim samym stylu przełamali rywali. Kolejne wygrany gem przy swoim podaniu i było już 3:0. Polak i Niemiec, ani razu nie dali sobie odebrać serwisu. W siódmym gemie znów wygrali na sucho i zwyciężyli w całym secie 6:1, a w meczu 2:0.
Kubot/Begemann - Gimeno-Traver/Schwartzman 2:0 (7:5, 6:1)

Do półfinału awansował także Mariusz Fyrstenberg. Polak i grający z nim w parze Meksykanin Santiago Gonzalez pokonali portugalsko-czeską parę Joao Sousa, Jiri Vesely 5:7, 6:4, 10:5.