Piłkarze Miedzi Legnica przegrali z AEK Ateny

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-06 05:58

Grecy przebywają na zgrupowaniu w naszym kraju i stąd możliwe było rozegranie takiego sparringu.

Początek meczu był wyrównany. Pierwsi okazję do strzelenia gola mieli zawodnicy Miedzi, ale uderzenie Marcina Garucha nie sprawiło większych problemów bramkarzowi AEK. Zespół z Aten odpowiedział znakomicie. W 33 minucie Dimitris Anakoglou strzelił z szesnastu metrów mocno i precyzyjnie i pokonał Dawida Smuga. Tuż przed przerwą do wyrównania mógł doprowadzić Bartosz Ślusarski, ale po jego strzale głową świetną interwencją popisał się grecki bramkarz.

W drugiej części trener Ryszard Kuźma dokonał wielu zmian. Na boisku pojawili się bardzo młodzi Mateusz Cieślik i Bartłomiej Kuśnierz oraz Szymon Kuźma. W 53 minucie mogło być 1:1, ale Keon Daniel i Adrian Woźniczka minęli się z piłką kilka metrów przed bramką rywali. W 76 minucie zespół AEK zdobył drugą bramkę. Po błędzie obrońców piłkę do siatki skierował Macauley Chrisantus. Miedź mogla jeszcze zdobyć gola w 85 minucie, ale strzał Cieślika obronił bramkarz klubu z Aten.

Miedź Legnica - AEK Ateny 0:2 (0:1)

Anakoglou 33, Chrisantus 76

Miedź: Dawid Smug (46' Aleksander Ptak) - Ireneusz Brożyna (22' Szymon Kuźma), Kevin Lafrance,  Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka - Marcin Garuch, Adrian Cierpka, Keon Daniel, Tadas Labukas (46' Bartłomiej Kuśnierz), Daniel Feruga (61' Jakub Głaz) - Bartosz Ślusarski (46' Mateusz Cieślik).