Piłkarze ręczni z Wrocławia wygrywają pierwszy sparing

| Utworzono: 2015-08-13 06:18

Wcześniej wrocławianie ulegli dwukrotnie Zagłębiu Lubin oraz Chrobremu Głogów. Tym razem spotkali się z przeciwnikiem o zdecydowanie niższym potencjale. Widać to było w każdym fragmencie meczu.

Od początku rywalizacji bardzo dobrze w zespole z Wrocławia grali dwaj zawodnicy. Jakub Łucak do spółki z Janją Vojvodiciem w każdej akcji zagrażali bramce rywala. Po pierwszym kwadransie Śląsk prowadził już 10:3. Dobrze do wrocławskiej drużyny wprowadził się też Słoweniec Igor Żabić. Do przerwy superligowcy prowadzili z pierwszoligowcami 18:12.

W drugiej połowie Piotr Przybecki postawił na nieco inny skład. Z bardzo dobrej strony pokazał się wtedy Łukasz Białaszek, bramki zdobywali też Jakub Łucak i Djordje Golubović.

Ostatecznie Śląsk wygrał 39:26 i odniósł tym samym pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Wojskowych należy pochwalić szczególnie za drugą odsłonę, w której dość wyraźnie odskoczyli od rywali. W weekend ekipę z Wrocławia czeka kolejny sprawdzian.

Śląsk Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 39:26 (18:12)

Śląsk: Szczecina, Madaliński - Andreou 4, Żabić 5, Łucak 9, Pokora 1, Golubović 2, Vojvodić 6, Witkowski 2, Koprowski 2, Adamuszek 2, Wróblewski 1, Białaszek 5