Stępniak drugi w kolarskim wyścigu o Puchar MON

Robert Skrzyński mat. prasowe | Utworzono: 2015-08-23 08:31 | Zmodyfikowano: 2015-08-23 08:31

Wyścig Pucharu MON rozegrany został na Mazurach, na trasie Pisz - Orzysz. Kolarze ścigali się na dużej rundzie, którą pokonali dwukrotnie i łącznie przejechali 176 kilometrów.

Przez pierwszą godzinę zawodnicy pokonali 48 kilometrów, a później znacznie nie zwolnili. W związku z tak wysokim tempem, bardzo trudno było komukolwiek odskoczyć na większą odległość. W pierwszej połowie zmagań w 7-osobowej grupce, która wypracowała sobie 30 sekund przewagi był Tomasz Kiendyś, ale peleton zlikwidował ten odjazd.

Później tworzyły się kolejne grupki, ale na finałowe 10 kilometrów grupa zasadnicza wjechała razem. Zawodnicy CCC Sprandi ustawili się na czele, przygotowując do sprintu Grzegorza Stępniaka. Triumfator tegorocznego Wyścigu dookoła Mazowsza był bardzo bliski tego, by zamienić to rozprowadzenie na zwycięstwo. Ubiegł go jednak w sprincie mistrz Europy orlików, Erik Baska. Stępniak finiszował za nim i po raz drugi z rzędu zajął drugie miejsce w tym wyścigu. Jako trzeci finiszował ubiegłoroczny zwycięzca, Konrad Dąbkowski.