Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-23 14:58 | Zmodyfikowano: 2015-08-23 14:58

Paweł Fajdek zdobył złoty, a Wojciech Nowicki brązowy medal w rzucie młotem na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Pekinie.

Pochodzący z Dolnego Śląska Fajdek wygrał wynikiem 80,88 m i obronił tytuł sprzed dwóch lat. Nowicki miejsce na podium zapewnił sobie rzutem na 78,55 m w ostatniej próbie. Drugie miejsce zajął Dilszod Nazarow z Tadżykistanu.

Ponadto Tomasz Majewski zajął szóste miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Polak uzyskał 20,82 m. Wygrał Amerykanin Joe Kovacs - 21,93. Karolina Tymińska zajęła 20 miejsce w siedmioboju. Triumfowała Brytyjka Jessica Ennis-Hill. Adam Kszczot awansował do finału biegu na 800 metrów. W półfinale odpadł Marcin Lewandowski. Joanna Linkiewicz nie awansowała do półfinału na 400 m przez płotki. W eliminacjach Polka miała 24. rezultat - 56,51. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn do finału awansował Patryk Dobek. Polak ustanowił rekord życiowy - 48,40 s.