Wygrane pilkarzy Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-30 20:22 | Zmodyfikowano: 2015-08-30 21:54

Szósta kolejka pierwszej ligi przyniosła zwycięstwa obu dolnośląskim drużynom.

Chrobry Głogów podejmował Olimpię Grudziądz. Głogowianie zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich fragmentach meczu. Chrobry prowadził 1:0 po bramce Szymona Drewniaka w 54. minucie. Wyrównał w 76. Wojciech Reiman. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem do siatki rywala trafił najskuteczniejszy piłkarz Chrobrego Maciej Górski.

Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz 2:1 (0:0)

Drewniak 54, Górski 90 - Reiman 76

Chrobry: Szymański - Ziemniak, Bogusławski (85' Michalec), Byrtek, Samiec - Kościelniak, Gąsior (46' Hałambiec), Drewniak, Hudyma, Szczepaniak (77' Pisarczuk) - Górski.

Miedź Legnica podobnie jak w meczu z Wisłą Płock zapewniła sobie zwycięstwo w samej końcówce. Zespół Ryszarda Tarasiewicza powinien prowadzić od 80. minuty, kiedy to do siatki trafił Błażej Telichowski, ale sędzia asystent popełnił błąd sygnalizując spalonego. Od 84. minuty GKS grał w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Mateusza Kamińskiego. Miedź wykorzystała to w 88. minucie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Midzierski.

GKS Katowice - Miedź Legnica 0:1 (0:0)

Midzierski 88

Miedź: Smug - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Telichowski - Łobodziński (84'  Garuch), Łuszkiewicz,  Cierpka, Daniel, Gancarczyk (64' Trifonov) - Ślusarski (71' Labukas).