„Nastolatki” - bezpłatny spektakl z audiodeskrypcją

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-01 14:23 | Zmodyfikowano: 2015-09-01 14:24
„Nastolatki” - bezpłatny spektakl z audiodeskrypcją  -

W ramach projektu
“Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury”

Bezpłatny spektakl z audiodeskrypcją
„Nastolatki”

11 września 2015, godz. 20.00

Teatr Gaflaraleikhúsið
Hafnarfirði 220, Islandia


Spektakl dwóch młodych islandzkich aktorów:
Arnór Björnsson i Óli Gunnar Gunnarsson
w reżyseri Björk Jakobsdóttir zyskał wielkie uznanie publiczności i krytyków.

Projekt stworzony przez młodych twórców dla swoich rówieśników. To żywy i niezwykły obraz codziennego życia młodzieży, prezentujący w zabawny sposób próby komunikowania się z rodzicami, nauczycielami, kolegami oraz płcią przeciwną. Spektakl przeznaczony jest dla młodzieży, rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcą zrozumieć nastolatków i śmiać się razem w teatrze. Spektakl dla widzów od 8 do 108 roku życia.

Wizja artystyczna teatru The Gabler’s Theatre to stworzenie produkcji teatralnych o wielkiej sile, zabawnych, tragicznych oraz pełnych życia, gdzie aktorzy oraz dyrektorzy artystyczni otrzymają pełną kontrolę artystyczną nad produkcjami. Pomysły i techniki zaczerpnięte z klaunady, spektakli teatralnych, Grotowskiego oraz Brooksa są stosowane z takim samym zaangażowaniem i wagą. Dzieła młodych dramaturgów Islandzkich będą miały pierwszeństwo spośród wszystkich prac oraz autorów.
Jednym z celów The Gabler’s Theatre jest budowanie silnej podstawy edukacyjnej sztuk teatralnych u dzieci i młodzieży z Islandii. Współpraca ze szkołami oraz centrami młodzieżowymi pomaga w spełnieniu tego celu a teatr wypełnia obecnie większość zadań związanych z edukacją artystyczną dla lokalnych szkół podstawowych.

Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.