Andrzej Szynkiewicz - spotkanie autorskie

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-02 17:16 | Zmodyfikowano: 2015-09-02 17:17
A|A|A

W czwartek, 1 października 2015r. o godzinie 19:00 Mediateka (Miejska Biblioteka Publiczna) przy pl. Teatralnym 5 oraz sam autor, zapraszają wspólnie na spotkanie z Andrzejem Szynkiewiczem, autorem "Gniewnego lata" - kryminału retro, którego akcja rozgrywa się w okresie gorącego lata 1938r. w przedwojennym Wrocławiu. Główny bohater, ostatni prywatny detektyw w Breslau - Wilhelm Knocke nie jest może krystaliczną postacią, ale niewątpliwie da się lubić.

Nie będzie to klasyczne spotkanie z kanapą, na której siedzi autor, a dokładnie wyselekcjonowany prowadzący zadaje wcześniej przygotowane pytania. Przynajmniej na moment przeniesiemy gości w czasie. Do lat trzydziestych XXw. kiedy Wilhelm polerował obcasami bruki Breslau. Padnie parę strzałów, ktoś straci kapelusz, być może poleje się krew, ale na pewno przesłuchujący w zaaranżowanym pokoju przesłuchań będzie zadawał wiele trudnych pytań. Chcecie wiedzieć jak Willi sobie z tym poradzi? Chcecie mu zadać swoje pytania? Przyjdźcie i przyprowadźcie swoich znajomych. Atrakcji nie powinno zabraknąć. Serdecznie zapraszamy!

Kim jest Andrzej Szynkiewicz? Na pewno miłośnikiem historii i miasta Wrocławia, ze szczególnym naciskiem położonym na okres międzywojenny. Dodatkowo jest miłośnikiem kryminałów. Z tych dwóch pasji wypłynęła trzecia, której owocem jest "Gniewne lato". To zbiór czterech opowiadań kryminalnych z Wilhelmem Knocke w roli głównej, prywatnym detektywem, który twardo stąpa po ziemi i w tych trudnych czasach musi umiejętnie lawirować na granicy prawa aby powierzane mu sprawy doprowadzać do szczęśliwego zakończenia. Wielokrotnie staje przed wyborami, w których alternatywą może być tylko mniejsze zło, ale zawsze zło. Opisane wydarzenia dzieją się w bardzo starannie odtworzonej ówczesnej rzeczywistości miasta, z wszelkimi jego brudnymi zaułkami, zadymionymi knajpami, czy luksusowymi pałacami arystokratów, dlatego to nie jest tylko kryminał noir, ale także ciekawa wyprawa do dawnego Wrocławia.

Dodatkowo spotkanie promowane będzie konkursem, w którym do wygrania będzie dziesięć egzemplarzy "Gniewnego lata". Polegać on będzie na udzieleniu odpowiedzi na 3 pytania, którą to wywnioskować będzie można z przesyłanych do Wilhelma widokówek.

Więcej szczegółów o samym spotkaniu jak i o konkursie na stronie autora: wilhelm-knocke.pl

Spotkanie zostało objęte patronatem przez Radio Wrocław Kultura, Portal Kryminalny, portal literka.info

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama