Pierwsze mecze nowego sezonu piłki ręcznej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-06 08:46 | Zmodyfikowano: 2015-09-06 08:50

Za nami pierwsze mecze dolnośląskich drużyn w rozgrywkach ekstraklasy piłki ręcznej.

W derbowym spotkaniu ekstraklasy kobiet Metraco Zagłębie Lubin pewnie i wysoko pokonało KPR Jelenia Góra 40:21. Zespół z Lubina był zdecydowanie lepszy, a najwięcej bramek dla gospodyń zdobyły Żana Marić 10 oraz Sanja Premović i Joanna Obrusiewicz 8. W drużynie gości najskuteczniejsze były Dominika Grobelska i Sylwia Jasińska, które rzuciły po 5 bramek.

Zadowolona z gry była trener Zagłębia Bożena Karkut

Rywalki były zdecydowanie lepsze dodała prowadząca KPR Alicja Łukasik

W ekstraklasie piłkarzy ręcznych Śląsk Wrocław przegrał z KPRem Legionowo 28:32. Wrocławianie - mimo ogromnych problemów kadrowych - długo toczyli wyrównaną walkę. W końcówce mimo ambitnej pogoni nie udało im się zdobyć choćby punktu. Świetny mecz w Śląsku zagrał zdobywca aż 13 goli Igor Żabić.

Zabrakło szerszej ławki przyznał trener Śląska Piotr Przybecki

Jak to spotkanie ocenił rozgrywający Bartosz Wróblewski?

Punktów nie udało się zdobyć Zagłębiu Lubin. Choć zespół prowadził do przerwy z Pogonią Szczecin aż 13:5, to ostatecznie przegrał 21:22. W nasze poczynania wkradła się nerwowość mówił trener Paweł Noch

Remis z Opola przywieźli zawodnicy Chrobrego. Głogowianie do przerwy wygrywali z Gwardią 12:7, by ostatecznie zremisować 23:23. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele przyznał trener Piotr Zembrzuski