Wygrana Chrobrego, porażka Zagłębia i Śląska

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-10 05:35 | Zmodyfikowano: 2015-09-10 06:38

Tylko szczypiorniści Chrobrego Głogów mieli powody do radości w drugiej kolejce ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Zespół prowadzony przez Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego pokonał na wyjeździe Górnik Zabrze 25:19. Najwięcej bramek dla Chrobrego 7 zdobył Arkadiusz Miszka, warto także zwrócić uwagę na fakt, że pierwszego gola po 9 latach przerwy w naszej lidze - i powrocie z Niemiec - zapisał na swoje konto Jurecki.

Sensacji nie było w Kielcach, gdzie Zagłębie wyraźnie przegrało z mistrzem Polski VIVE Tauronem 22:37. Już do przerwy wynik brzmiał 20:7 dla VIVE co zdecydowanie wpłynęło na przebieg drugiej części meczu. 7 goli dla zespołu z Lubina zdobył Faruk Halibegović.

Niespodzianki nie mogło być w Puławach. Śląsk pojechał na spotkanie w dniu meczu (to już tradycja) w zaledwie 9-osobowym składzie i mimo ambitnej walki przegrał 20:26. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Piotra Przybeckiego był Igor Zabić, który zdobył 5 goli.