8. AVANT ART FESTIVAL (BILETY)

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-11 17:06 | Zmodyfikowano: 2015-09-11 17:07
A|A|A

Od 1 do 4 października we Wrocławiu odbędzie się 8. edycja AVANT ART FESTIVAL – jednego z najważniejszych spotkań ze sztuką awangardową i eksperymentalną w kraju. Festiwal zagości w klimatycznej przestrzeni Dworca Świebodzkiego i w niedawno otwartym Narodowym Forum Muzyki. Zagrają m.in. Dean Blunt, Irmler i Liebezeit, Brandt Brauer Frick, M.E.S.H., Felix Kubin oraz artyści polscy, w tym: Kinsky, Rimbaud, Syny, Jacek Sienkiewicz i Alameda 5. Równolegle, w Kinie Nowe Horyzonty, odbędzie się kolejna odsłona AVANT ART FILM. W programie znalazło się pięć filmów o muzyce, z których trzy będą miały swoje polskie premiery. Zobaczymy także świetnie przyjęty, wyświetlany podczas tegorocznej edycji T-Mobile Nowe Horyzonty, „B-MOVIE”.

KONCERTY

Na otwarcie festiwalu w Narodowym Forum Muzyki usłyszmy psychodeliczne Syny i trio Rimbaud (Budzyński/Jacaszek/Trzaska), a także Felixa Kubina i jego syntezatorowy, retrofuturystyczny dada-horror. Kolejne dni to koncerty na Dworcu Świebodzkim – klimatycznej przestrzeni, znanej już z zeszłorocznej edycji AVANT ART. W piątek, 2 października, zagrają tam: Alameda5, reanimowany skład Kinsky, Dean Blunt, M.E.S.H. oraz Tomek Hoax i Rhythm Baboon (Polish Juke). W sobotę, 3 października, wystąpią Irmler (Faust) & Liebezeit (Can), Brandt Brauer Frick ze swoją „emotional body music”, weteran brytyjskiej sceny garage/grime - Flowdan, Fischerle, pionier muzyki elektronicznej w Polsce - Jacek Sienkiewicz i Perc. W niedzielę festiwal przeniesie się do CeTA. Tam zobaczyć będzie można m.in. audiowizualny projekt SynthArt i Vox Machinatione - wspólny projekt Dariusz Jackowskiego z Centrum Technologii Audiowizualnych i Ainary LeGardon – baskijskiej artystki. Koncert będzie zderzeniem organicznych improwizacji wokalnych z beat'ową, eksperymentalną elektroniką i elementami muzyki współczesnej. AVANT ART zakończy się w Warsztacie.

AVANT ART FILM W KINIE NOWE HORYZONTY

Prócz prezentacji muzycznych, w ramach AVANT ART FILM w Kinie Nowe Horyzonty, pokazane zostaną filmy o muzyce. W programie znalazły się m.in. poświęcony pamięci Rowlanda S. Howarda „Autoluminescent”, „Theory of Obscurity” - dokument o twórczości The Residents czy „B-Movie”, traktujący o zachodnioberlińskim podziemiu muzycznym lat 1979-1989. W sumie zaprezentowanych zostanie pięć filmów, z których trzy będą miały swoje polskie premiery.

BILETY I KARNETY

Tradycją festiwalu są przystępne ceny biletów i karnetów. W tym roku karnet muzyczny kupić można za 60 zł, karnet filmowy Avant Art Film za 20 zł, a karnet łączony (muzyka + film) za 80 zł. Karnet muzyczny i łączony dostępne są jedynie w przedsprzedaży na stronie www.biletin.pl, karnet filmowy do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety na wszystkie koncerty danego dnia to 25-30 zł, a bilety na filmy – 12 zł za seans. Bilety na wydarzenia w Narodowym Forum Muzyki i na Dworcu Świebodzkim dostępne na stronie www.biletin.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem koncertów, w miejscu wydarzenia. Bilety na seanse w ramach Avant Art Film do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty oraz na stronie www.kinonh.pl. Wkrótce ruszy także sprzedaż biletów i karnetów przez www.ticketpro.pl oraz w punktach sprzedaży Ticketpro w całej Polsce.

Dotychczasowe odsłony festiwalu to twórczość tak różnorodnych i wybitnych artystów jak Keiji Haino, Ryoji Ikeda, Frank Bretschneider, Alva Noto, Supersilent & John Paul Jones, Blixa Bargeld, DAF, Moritz von Oswald Trio, The Thing & Otomo Yoshihide, Peaches, Maja Ratkje czy Mika Vainio. Na festiwalu prezentowana była również wybitna jakość teatralna i performatywna, w tym Teatr Akhe, Derevo czy Verdensteatret. Szczegółowe informacje o biletach i karnetach oraz program festiwalu dostępne na www.avantart.pl.

Cały program

PROGRAM AAF 2015

01/10 Czwartek

Kino Nowe Horyzonty
AVANT ART FILM
18.00 AUTOLUMINESCENT: ROWLAND S. HOWARD (reż. Lynn-Maree Milburn, Richard Lowenstein, Australia 2011, 110')
bilety: 12 zł

Narodowe Forum Muzyki

20.00 Rimbaud [PL]
21.00 Syny [PL]
22.00 Felix Kubin [DE]
bilety: 25 zł

02/10 Piątek

Kino Nowe Horyzonty
AVANT ART FILM
18.00 B-MOVIE: LUST AND SOUND IN WEST-BERLIN 1979-1989 (reż. Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck, Niemcy 2015, 92')
bilety: 12 zł

Dworzec Świebodzki

20.30 Alameda5 [PL]
21.45 Kinsky [PL]
23.00 Dean Blunt [GB]
00.15 M.E.S.H [US]
01.30 Tomek Hoax (Avant crew) b2b Rhythm Baboon (Polish Juke)
bilety: 25 zł

03/10 Sobota

Kino Nowe Horyzonty
AVANT ART FILM
16.00 DO IT TOGETHER (reż. Alek Riquelme, Holandia 2015, 76')
bilety: 12 zł
18.00 THEORY OF OBSCURITY: A FILM ABOUT THE RESIDENTS (reż. Don Hardy Jr., USA 2015, 87')
bilety: 12 zł

Dworzec Świebodzki

20.30 Irmler (Faust) & Liebezeit (Can) [DE]
21.45 Brandt Brauer Frick [DE]
23.00 Flowdan [GB]
00.00 Fischerle [PL]
00.45 Jacek Sienkiewicz [PL]
01.45 Perc DJ [GB]
bilety: 30 zł

04/10 Niedziela

Kino Nowe Horyzonty
AVANT ART FILM
14.00 HARDCORE DEVO LIVE! (reż. Keidra Bahruth, USA 2015, 85')
bilety: 12 zł

Centrum Technologii Audiowizualnych

16.45 SynthArt [PL] – projekt audiowizualny
18.00 Vox Machinatione [PL, ES]
wstęp wolny

Warsztat
20.00 Zamknięcie Avant Art Festival
DJ C-drik aka Kirdec (DE)
wstęp z karnetem AAF lub z zaproszeniem


Karnety

Karnet muzyczny – 60 zł
Karnet filmowy Avant Art Film – 20 zł
Karnet łączony - muzyka + film – 80 zł

Karnet muzyczny i łączony dostępny jedynie w przedsprzedaży na stronie www.biletin.pl.

Karnet filmowy dostępny w Kinie Nowe Horyzonty.

Bilety

Bilety na wydarzenia w Narodowym Forum Muzyki i na Dworcu Świebodzkim dostępne na stronie www.biletin.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem w miejscu wydarzenia.

Bilety na seanse w ramach Avant Art Film dostępne w Kinie Nowe Horyzonty oraz na stronie www.kinonh.pl.

Pełna informacja o biletach i karnetach oraz program na www.avantart.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama