Porażki dolnośląskich drużyn piłkarek ręcznych

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-09-12 21:27

Dwa mecze i dwie porażki - to bilans dolnośląskich zespołów w drugiej kolejce ekstraklasy piłkarek ręcznych.

Zespół Metraco Zagłębia Lubin przegrał w Szczecinie z Pogonią 26:31. Pogoń rozpoczęła mecz od prowadzenia 4:0 i powiększała przewagę. W 18 minucie było już 11:4 dla zespołu ze Szczecina, a po pierwszej połowie zespół Pogoni wygrywał 15:10.

W drugiej części meczu zespół Bożeny Karkut chciał odrobić straty i w 36. minucie przegrywał 14:17. Zespół ze Szczecina na więcej jednak nie pozwolił i ostatecznie zwyciężył 31:26. Najwięcej bramek dla Zagłębia zdobyły Zana Marić 8 oraz Jovana Milojević i Joanna Obrusiewicz 6.

KPR Jelenia Góra uległ AZSowi Koszalin 25:36. Początek meczu był wyrównany, później zespół z Koszalina uzyskał minimalną przewagę, którą systematycznie powiększał i w 21. minucie prowadził już 13:6, a po pierwszej połowie wygrywał 17:9.

Po przerwie AZS powiększał przewagę. W 42. minucie wygrywał już różnicą 10 goli - 25:15. Jeleniogórzanki odrobiły kilka bramek, ale w końcówce znów lepszy był zespół z Koszalina i triumfował 36:25. Najwięcej bramek dla KPRu zdobyły Dominika Grobelska 6 i Anna Mączka 5.