Komitety rejestrują kandydatów. Termin mija dzisiaj

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-09-15 06:57 | Zmodyfikowano: 2015-09-15 06:57
Komitety rejestrują kandydatów. Termin mija dzisiaj -

Sprawdzają, uzupełniają, poprawiają - dziś mija termin, który komitety wyborcze mają czas na rejestrację kandydatów na posłów i senatorów w październikowych wyborach parlamentarnych.

W delegaturze Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu praca wre - są już przyjęte listy Zjednoczonej Lewicy, PiS i częściowo PO. Przedstawiciele komitetów ustawiają się w kolejce i składają listy z nazwiskami i głosami poparcia dla kandydatów.

Nadal nie wiadomo czy uda się zarejestrować listy kandydatów komitetu Kukiz 15 i JOW Bezpartyjni - dawni bliscy współpracownicy walczą jeszcze o każdy głos poparcia dla kandydatów i mają osobne listy. W przypadku Pawła Kukiza są jeszcze drobne błędy, ale nie powinno być już żadnych zastrzeżeń. JOW Bezpartyjni przełożyli cały proces na wtorek.

Z kolei PiS zamknął już rejestrowanie kandydatów i na wtorek zaplanowano oficjalną prezentację kandydatów - już wiadomo, że do Senatu we Wrocławiu partia wystawi tylko jednego kandydata - byłego wojewodę dolnośląskiego Krzysztofa Grzelczyka, który powalczy m.in. z Barbarą Zdrojewską z PO i Radosławem Mołoniem ze Zjednoczonej Lewicy. W drugim okręgu PiS nie wystawi nikogo a tym samym będzie to gest poparcia dla niezależnego kandydata na senatora Jarosława Obremskiego, który jest już od zeszłego tygodnia oficjalnie zarejestrowany przez PKW.

PO czeka już tylko na oficjalne potwierdzenie rejestracji list - we wtorek przekonamy się też, czy polityk tej partii Jerzy Pokój z Jeleniej Góry powalczy o Senat. Działacz zarejestrował konkurencyjny wobec Platformy komitet. Partia w tym okręgu postawiła nie na byłego szefa sejmiku województwa a na Huberta Papaja. Start Jerzego Pokoja może oznaczać koniec jego kariery w PO.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.