45. jubileuszowe Jeleniogórskie Spotkania Teatralne

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-18 18:32 | Zmodyfikowano: 2015-09-18 18:33
A|A|A

fot. materiały prasowe

 

45. JELENIOGÓRSKIE SPOTKANIA TEATRALNE są od 1968 roku stałym elementem jeleniogórskiej kultury. Powołane do życia za dyrekcji Tadeusza Kozłowskiego cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, są niewyczerpanym źródłem kulturalnych doznań i ważnym przeglądem teatralnych postaw, zmian i odkryć.

45. edycja, jubileuszowa, największy nacisk kładzie na słowo „Spotkania” – spotkania z dawnymi twórcami, którzy stawiali tu pierwsze kroki – Krystian Lupa, Mikołaj Grabowski czy Waldemar Obłoza. To także spotkania z ważnymi teatralnymi wydarzeniami, które mocno wpłynęły na obecny kształt polskiego teatru – CHOPIN BEZ FORTEPIANU Michała Zadary czy BALLADYNA. KWIATY CIEBIE NIE OBRONIĄ Wojciecha Farugi. O wyjątkowości tegorocznej edycji świadczyć będą także tytuły dla młodych widzów – choćby zwycięzca tegorocznego XXI Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej – spektakl ONY Daniela Adamczyka, czy spektakl o tematyce interwencyjnej TATA MA KOTA (ALBO POCZYTAJ MI TATO) Łukasza Witt-Michałowskiego.

Tegoroczne spotkania to także spotkania z komediami (HISTERIE MIŁOSNE Piotra Jędzejasa i SKĄPIEC. WORK IN PROGRESS Adama Biernackiego), z klasyką (szekspirowska ZIMOWA OPOWIEŚĆ w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Marka Kality), z kabaretem (KABARET PONUREGO ŻARTU Huberta Bronickiego i NIC NOWEGO POD SŁOŃCEM Sławomira Hollanda) oraz z czytaniami sztuk finalistów Konkursu na Scenariusz Sztuki w Przestrzeni Miejskiej. Bardzo interesująco zapowiadają się także wieczorne spotkania w artystycznej atmosferze Restauracji Teatralnej, gdzie po każdym spektaklu czekają nas dyskusje z twórcami. Tam też odbędą się dwa kameralne koncerty. Tegorocznym spotkaniom towarzyszyć także będą warsztaty dramatopisarskie.

Jeleniogórskie Spotkania Teatralne kończą 45 lat. Przez wszystkie edycje przewinęły się setki spektakli, ludzi, wzruszeń, dramatów i dziesiątki premier. Dziś, dorosłe, doświadczone i wchodzące w poważny wiek Spotkania, zapraszają na edycję wyjątkową, wielobarwną i oświetloną blaskiem wielu gwiazd!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama