Dzień Województwa Dolnośląskiego na WTWK Partynice

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-10-16 06:38 | Zmodyfikowano: 2015-10-16 06:40
A|A|A

www.wtwk-partynice.pl

Partynickie zwyciężczynie nagród pozagrupowych Bachtanka i Jałta zmierzą się z dwiema oaksistkami Kundalini i Amfitritą w Nagrodzie Konstelacji rozgrywanej pod patronatem Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. A oprócz nich – dwie wiceoaksistki: Nadworna (2015) i Medicina (2014), trzecia w tegorocznym klasyku dla klaczy Dżenita, Anna Ca oraz kolejna przedstawicielka partynickich stajni, niezwykle szybka na finiszu Amadora.

Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego wieńczy cykl gonitw z przeszkodami dla 4-letnich koni rozgrywany pod patronatem DTWK Partynice. Wyselekcjonowana we wcześniejszych biegach 12-konna stawka jest wyjątkowo wyrównana i wygrać może każdy. Faworyci? Z pewnością partynicki Mankind oraz Taurito z Czech – oba konie mają po dwa zwycięstwa. Raz jako pierwsze mijały celownik Sympatia i Netto, niestrudzony Zucchero był czterokrotnie trzeci, Le Grand dwa razy drugi, Inferna raz.

Równie liczna stawka koni powalczy w milerskiej Nagrodzie Przewodniczącej Sejmiku Dolnośląskiego. W roli faworytki wystąpi partynicka Uczitelka Tanca, która trzykrotnie zwyciężała na Służewcu i raz, o nos, przegrała na stołecznym torze pozagrupową Nagrodę Przedświta. Przed trudnym zadaniem staje Singapur, ubiegłoroczny zwycięzca partynickiej mili, który poniesie najwyższą wagę w polu – 62 kg. Drugi przed rokiem Hurricane Seven przegrał wówczas tylko o pół długości, tym razem różnica wagi może przemawiać na jego korzyść. Do walki o czołowe lokaty powinna włączyć się szybka partynicka Tea.

W płotowej Nagrodzie Chyszowa pobiegnie m.in. Barbarosa z Czech, któremu partynicki tor wyraźnie odpowiada – odniósł tutaj dwa zwycięstwa i był trzeci w tegorocznej Wielkiej Partynickiej. Wygraną gonitwę z płotami ma na koncie Baza, skokowe umiejętności wielokrotnie potwierdzały Sopran Best i Rimigliano, chociaż częściej w gonitwach z przeszkodami.

Mityng otworzą i zakończą dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej, a program przedostatniej wyścigowej niedzieli na Partynicach uzupełniają dwie ciekawe gonitwy z udziałem trzyletnich koni arabskich czystej krwi.

Początek spotkania o 11.45. Pierwsza gonitwa pół godziny później. Po 12.30 pierwsze relacje z Partynic w programie specjalnym Radia Wrocław.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama