Koszykarze PGE Turowa pokonali Start Lublin

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-10-18 20:23

Pierwsza kwarta nie była zbyt udana dla wicemistrzów Polski. Zespół ze Zgorzelca nie potrafił odskoczyć rywalom i ostatecznie po 10. minutach gry prowadził tylko 18:16.

Dużo lepiej było już w drugiej kwarcie wygranej przez Turów 24:15. Duża w tym zasługa Serba Jovana Novaka, który brał na siebie ciężar zdobywania punktów i rzadko się mylił. Po 20. minutach meczu było już 42:31 dla gospodarzy.

Ta przewaga wystarczyła. W trzeciej kwarcie zespół ze Zgorzelca miał już 18. punktów przewagi, ale ambitni gracze z Lublina starali się odrobić straty. Po 30. minutach meczu Turów utrzymywał bezpieczną przewagę 57:47.

Ostatnia część spotkania była wyrównana. Zespół ze Zgorzelca kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie, a drużyna Startu nie była w stanie odrobić strat. Ostatecznie Turów po porażkach z Polskim Cukrem Toruń i Asseco Gdynia odniósł pierwsze zwycięstwo pokonując Start Lublin 76:66.

PGE Turów Zgorzelec - Start Lublin 76:66 (18:16, 24:15, 15:16, 19:19)

PGE Turów: Novak 21, Harris 17, Karolak 9, Kostrzewski 7, Dillon 7, Niedźwiedzki 7, Dylewicz 4, Tatum 4, Marek 0, Krestinin 0.

Start: Czumakow 14, Salamonik 12, Kellogg 11, Poole 10, Trojan 7, Grzeliński 5, Czujkowski 3, Małecki 2, Jackson 2, Ciechociński 0.