Cuprum Lubin przegrywa z Politechniką na inaugurację

| Utworzono: 2015-10-31 00:32 | Zmodyfikowano: 2015-10-31 11:11
A|A|A

Za nami pierwsze spotkania nowego sezonu Plus Ligi Siatkarzy. Od porażki rozgrywki rozpoczął zespół Cuprum. Lubinianie przegrali na wyjeździe z Politechniką Warszawa 2:3.

Zawodnicy z Dolnego Śląska świetnie rozpoczęli to spotkanie, wygrywając dwie pierwsze partie do 23 i 21. Wydawało się, że lubinianie pewnie kroczą po 3 punkty, jednak w drużynie ewidentnie coś się zacięło, a zespół AZS-u zaczął odrabiać straty. Gospodarze dzięki świetnej grze Guillaume Samica oraz wprowadzonego na parkiet Pawła Mikołajczaka zdołali wygrać kolejne dwa sety do 20 oraz 17 i doprowadzić do decydującej partii. Ta toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to AZS mógł cieszyć się ze zwycięstwa na inaugurację sezonu Plus Ligi Siatkarzy.

MVP meczu wybrano Francuza Guillaume Samica, ale z bardzo dobrej strony pokazał się też Paweł Zagumny, który po latach wrócił do rodzinnego miasta.

Mecz z trybun oglądał trener reprezentacji Polski Stephane Antiga.

AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin
3-2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:17, 15:13)

AZS Politechnika Warszawska: Paweł Zagumny, Michał Filip, Guillaume Samica, Łukasz Łapszyński, Bartłomiej Lemański, Przemysław Smoliński, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Paweł Halaba;

Cuprum Lubin: Grzegorz Łomacz, Mateusz Malinowski, Keith Pupart, Wojciech Włodarczyk, Marcin Możdżonek, Marcus Böhme, Paweł Rusek (libero) oraz Szymon Romać, Dawid Gunia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama