3 punkty zostały w Szczecinie. Impel gorszy od Chemika

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-11-01 08:13 | Zmodyfikowano: 2015-11-01 08:14
A|A|A

fot. impelwroclaw.pl

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od pokazu siły środkowych. Ze środka atakowała Stefana Veljković, a świetnie w bloku spisywała się Agnieszka Kąkolewska. As Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty dał prowadzenie 9:6 dla wrocławskiej ekipy. Szybko jednak do głosu doszły gospodynie i na tablicy wyników widniał remis 10:10. Błędy w przyjęciu wrocławskiej drużyny oraz dobra dyspozycja Madelaynne Montano dały gospodyniom wygraną w pierwszej partii do 18.

Drugi set rozegrany został pod dyktando Chemika Police. Od początku skuteczne w ataku były Montano i Havelkova. Joanna Wołosz skutecznie uruchamiała także swoje środkowe. Impelki odrzucone od siatki nie radziły sobie z wyprowadzeniem ataków. W końcówce seta Nicola Negro zdecydował się na podwójną zmianę – na boisku pojawiła się Magdalena Gryka i Joanna Kaczor, jednak nie zmieniło to obrazu gry.

Trzeci set spotkania okazał się najciekawszy ze wszystkich. W prawdzie na początku seta utrzymywała się dwupunktowa przewaga gospodyń, jednak Impelki szybko odrobiły straty (9:9). Seria świetnych bloków Agnieszki Kąkolewskiej dawała cień szansy na przedłużenie spotkania. Jednak znów do głosu doszła drużyna z Polic – skuteczne ataki Heleny Havelkovej i Stefany Veljković dały prowadzenie 20:15. Kiedy wydawać się mogło, że spotkanie chyli się ku końcowi – impuls do gry wrocławiankom - pojedynczym blokiem na Montano, dała Karolina Piśla. Świetna gra Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty dała Impelkom piłkę setową. Ostatecznie jednak górą ponownie gospodynie, które wygrały seta do 24.

Wrocławianki tym razem mogły liczyć na mocne wsparcie swoich kibiców:

Chemik Police : Impel Wrocław 3:0 (18; 16; 24)

Chemik Police: Werblińska (8), Montano (17), Bednarek – Kasza (2), Havelkova (13), Veljković (9), Wołosz (3), Zenik (l) oraz Bełcik, Kowalińska

Impel Wrocław: Ptak (5), Kąkolewska (9), Hildebrand (1), Radecka (2), Skowrońska – Dolata (14), Costagrande (3), Dürr (l) oraz Kossanyiova (4), Piśla (1), Kaczor (1), Sikorska, Gryka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama