Lekcja siatkówki. Cuprum pewnie wygrywa z AZS Olsztyn

| Utworzono: 2015-11-10 20:00 | Zmodyfikowano: 2015-11-10 20:01

Początek pierwszej partii to dobra gra w obronie obu ekip. Zarówno Michał Potera jak i Paweł Rusek mieli pełne ręce roboty. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły po autowym ataku Miłosza Zniszczoła (8:6). Po powrocie na boisko lubinianie zaczęli zwiększać swoją przewagę dzięki dobrej postawie, m.in. Mateusza Malinowskiego (16:11). W dalszej części seta podopieczni Gianniego Cretu imponowali skutecznością. Wyróżniali się i Keith Pupart i Wojciech Włodarczyk. Szansę na zakończenie inauguracyjnej partii dała gospodarzom autowa zagrywka serbskiego przyjmującego „akademików’. Również błąd – tym razem w ataku Miłosza Zniszczoła – dał lubinianom zwycięstwo w tym secie.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już na początki partii wypracowali kilka „oczek” przewagi i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Podopieczni Andrei Gardiniego nie poddawali się jednak i po kilku udanych akcjach udało im się wyrównać stan seta na 10:10. Gospodarze jednak szybko wrócili do odpowiedniej gry (16:10). Po kilku udanych akcjach przeciwnika o czas poprosił szkoleniowiec „miedziowych” Gheorghe Cretu (20:18). Po dobrych zagrywkach Wojciecha Włodarczyka olsztynianie mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po asie serwisowym oraz dzięki czujności na siatce Marcusa Böhme lubinianom udało się zakończyć tę partię 25:18.

Trzeciego seta oba zespoły rozpoczęły od wyrównanej gry (3:3). Po efektownym bloku Marcina Możdżonka Brama van den Briesa zmienił Paweł Adamajtis. (11:10). Po zagrywce w siatkę Thomasa Koelwijna obie drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną (16:14). Udane kontrataki pozwoliły gościom na zdobycie jednopunktowego prowadzenia (18:19). Podopieczni Andrei Gardiniego wyprowadzali skuteczne ataki ze skrzydeł, m.in. za sprawą Marcina Walińskiego i chwilę później prowadzili dwoma punktami (19:21). Goście po udanym ataku Pawła Adamajtisa dostali szansę na zakończenie tego seta (21:24). Chwilę później po skutecznym ataku z drugiej linii trener Cretu zdecydował się na zmianę i Keitha Puparta zastąpił w polu serwisowym Szymon Romać (23:24). Po kolejnej dobrej zagrywce Szymona Romacia pojedynczym blokiem popisał się Marcina Możdżonek i w meczu ponownie mieliśmy remis (24:24). Kolejny udany blok dał „miedziowym” szansę na zakończenie spotkania (25:24). Niestety pierwszej nie udało się wykorzystać. Chwilę później lubinianie dostali drugą opcję zakończenia spotkania dzięki Wojtkowi Włodarczykowi, który również udanym atakiem ze skrzydła zakończył cały mecz (27:25).

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:18, 27:25)