Młodzi zawodnicy na planszach szermierczych we Wrocławiu

| Utworzono: 2015-12-01 07:21 | Zmodyfikowano: 2015-12-01 07:22

Wystartowało ponad 260 dzieci z Czech, Łotwy, Niemiec i Polski. Najpierw walczyli floreciści. W kategorii dzieci (do 11 lat) zwyciężył Jakub Kotek (UKS Atena Gdańsk). Na trzeciej pozycji zmagania ukończył Dominik Kania(KS Wrocławianie), a siódmy był Piotr Sowa (Kolejarz Wrocław). W kategorii młodzików (12-14 lat) na siódmym miejscu walki zakończył Kacper Szczypiński.

Wrocławskie zawody były ostatnimi zaliczanymi do rocznego rankingu w obu kategoriach. Zwycięzcą tego rankingu w kategorii dzieci został Piotr Sowa, a Dominik Kania uplasował się na czwartej pozycji.

To nie koniec dobrych informacji. Andrzej Rządkowski z KS Wrocławianie stanął na podium rozegranego w Bratysławie Pucharu Świata Juniorów (do 20 lat). W gronie 202 zawodników zwyciężył francuz Alexandre Sido, a Rządkowski zajął 3 miejsce.