Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-12-03 14:20 | Zmodyfikowano: 2015-12-03 14:21
A|A|A

Grzane wino i miody pitne, aromatyczne pierniki, wytworne słodycze, tradycyjne wypieki, regionalne sery i wędliny, dekoracje świąteczne oraz upominki dla najbliższych - to tylko część oferty jaką przygotowali polscy i niemieccy wystawcy na pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy, który od 17 do 20 grudnia stanie na tarasach Centrum Kultury "Zamek" we wrocławskiej Leśnicy. Organizatorzy zadbali również o specjalny program dla rodzin z dziećmi - świąteczna parada, warsztaty, wspólne śpiewanie kolęd, koncert chóru drezdeńskiego, spektakl teatralny oraz spotkania z Mikołajem - który sprawi że magię świąt poczują wszyscy, od najstarszych do najmłodszych. Jarmark jest wspólną inicjatywą Centrum Kultury "Zamek" oraz Biura Łącznikowego Wolnego Państwa Saksonii.

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to dla wielu jeden z najpiękniejszych okresów w roku: szybko zapadający zmrok, migoczące światła świątecznych dekoracji i kuszące zapachy oraz smaki dostępnych tylko w tym czasie specjałów, wprawiają w wyjątkowy nastrój. 

Organizowany w tym roku po raz pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy będzie doskonałą okazją, aby kultywując świąteczne tradycje, wspólnie z rodzinami cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami i lepiej poznawać się nawzajem.

„Nasze regiony łączy długa wspólna historia. Przede wszystkim w okresie bożonarodzeniowym powinniśmy pamiętać o tradycjach, wspólnie z rodzinami cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami i lepiej poznawać się nawzajem" - mówi Andreas Grapatin, dyrektor Biura Łącznikowego Saksonii we Wrocławiu, współorganizator jarmarku.

Podczas Jarmarku swoja ofertę zaprezentuje 25 wystawców z Saksonii i Dolnego Śląska. Handlowe domki staną na świątecznie przyozdobionych tarasach zamkowych. Odwiedzający będą mogli spróbować regionalnych specjałów takich jak m.in. dolnośląskie miody pitne, wędzone karpie z Doliny Baryczy, "knuppelteig" - niemieckie ciasto pieczone na patyku, czy też saksońskie bratwursty. Na Jarmarku pojawią się również rękodzielnicy, w których ofercie znajdą się: świąteczne poduszki, ceramika artystyczna, dekoracje świąteczne, ubranka dla dzieci, ręcznie szyte zabawki czy drewniane deski do krojenia o nietypowych kształtach.

W Sali Zabaw Świątecznych dzieci będą mogły uczestniczyć w świątecznych warsztatach, nie obędzie się również bez głośnego czytania baśni i śpiewania kolęd. W pokazowym warsztacie będzie się można przyjrzeć pracy rzeźbiarzy z saksońskich gór Rudaw (Erzgebirge). Grzane wino, przygotowywany na miejscu kruszon i specjalny chleb pieczony na otwartym ogniu przed leśnickim Zamkiem, sprawią, że magia świąt będzie odczuwalna jak nigdy przedtem.
Na sobotę zaplanowany jest koncert kolęd w wykonaniu polskich i niemieckich śpiewaków oraz spektakl pt. "Pastorałki". Natomiast w niedzielę odbędą się świąteczne warsztaty artystyczne, podczas których, przy dźwiękach mikołajowych dzwoneczków będzie można przygotować wyszukane ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych.

Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy
17 – 20 grudnia 2015 (czwartek - niedziela)
Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław – Leśnica

Godziny otwarcia Jarmarku:
Czwartek 17 grudnia: godz. 17.00 – 20.00
Piątek 18 grudnia: godz. 14.00 – 20.00
Sobota 19 grudnia: 11.00 – 20.00
Niedziela 20 grudnia: 11.00 – 18.00

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama