Śląsk ich nie pokonał. Czy Zagłębie da radę?

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-12-04 06:19 | Zmodyfikowano: 2015-12-04 06:19

Obie drużyny w ostatniej kolejce były w odmiennych nastrojach. Punktowo dzieliło ich tylko „oczko”. Zagłębie słabo spisało się przeciwko Jagiellonii. Przegrało u siebie 0:2 i nie oddało nawet celnego strzału na bramkę.

Termalica zremisowała ze Śląskiem w wyjątkowych okolicznościach. W 89 minucie Dawid Plizga (były zawodnik Zagłębia) trafił w pięknym stylu z rzutu wolnego na 1:1. Niewiele brakowało, a o remisie nie byłoby mowy. Kilka minut wcześniej Flavio Paixao i Jacek Kiełb zamienili 100% okazję na.. spalonego. Potem jeszcze Mariusz Pawełek popełnił niepotrzebny faul, który nie tylko skutkował wspomnianym rzutem wolnym, ale też kontuzją kapitana Śląska.

W Zagłębiu nie zagra dziś Łukasz Janoszka, który pauzuje za kartki. Podobny problem w obozie rywali ma Pavol Stano. To piłkarz, który rozstrzygnął losy poprzedniego starcia między tymi drużynami. Jego gol dał Termalice zwycięstwo 1:0 w pierwszym meczu, w którym beniaminek grał jako nominalny gospodarz. Spotkanie odbyło się bowiem w Mielcu.

"Miedziowi" w ostatnich meczach w 2015 roku mają o co grać i nie chodzi jedynie o utrzymanie się w pierwszej ósemce. Korzystny wynik nie tylko w dzisiejszym spotkaniu, ale i w rywalizacji z Lechem Poznań (wyjazd) i Górnikiem Zabrze (dom) może dać zespołowi Piotra Stokowca nawet czwarte miejsce przed zimową przerwą. Aktualnie i tak jest bardzo dobrze. Dolnośląski zespół zajmuje 6 pozycję.

Początek spotkania Zagłębie Lubin - Termalica Nieciecza w piątek o 18.00.