Czesi pokonani. Polacy zwyciężają we Wrocławiu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-29 23:30 | Zmodyfikowano: 2015-12-29 23:31

Polacy decydujące starcie rozpoczęli z Robertem Orzechowskim na skrzydle, który zastąpił Michała Daszka. Zarówno on jak i drugi ze skrzydłowych Przemysław Krajewski należeli do czołowych zawodników spotkania, zdobywając sporo goli po kontrach.

W pierwszej połowie wydawało się, że podopieczni Michaela Bieglera odniosą równie bezproblemowe zwycięstwo jak w półfinałowym starciu z Ukrainą. W 20 minucie Polacy prowadzili już 14:9. Czesi nie potrafili znaleźć recepty na najskuteczniejszego w ekipie gospodarzy Karola Bieleckiego. Zmiany dokonywane przez niemieckiego selekcjonera biało-czerwonych nie osłabiły impetu drużyny. Do szatni Polacy prowadzili wyraźnie 22:14.

Wysoka przewaga do przerwy spowodowała zbyt duże rozluźnienie w polskiej ekipie. Po zmianie stron szwankowała zwłaszcza gra w ataku. W ciągu kwadransa nasz zespół zdobył tylko 5 bramek - dwa razy mniej od rywali. Skuteczność czeskich skrzydłowych sprawiła, że rywale zdołali zmniejszyć straty do 3 goli (27:24).

Cichym bohaterem spotkania okazał się w tej sytuacji Jakub Łucak. Skrzydłowy Śląska Wrocław pojawił się na parkiecie w końcówce spotkania. Łucak zdobył trzy bramki z rzędu, co pozwoliło Polakom przetrwać najtrudniejszy moment meczu i dowieźć zwycięstwo do końcowej syreny.

- Zwycięstwo cieszy, ale w kontekście zbliżających się Mistrzostw Kontynentu ma jednak niewielkie znaczenie - studzi optymizm rozgrywający naszej reprezentacji Michał Jurecki:

Wrocławski turniej był przedostatnim sprawdzianem polskiej kadry przed mistrzostwami Europy w naszym kraju, które rozpoczną się 15 stycznia. Wcześniej Polacy wystąpią jeszcze na zawodach w Hiszpanii gdzie ich rywalami oprócz gospodarzy będą Brazylijczycy i Szwedzi.

Polska - Czechy 37:33 (22:14)

Polska: Szmal, Wichary - Lijewski 3, Krajewski 5, Orzechowski 2, Bielecki 8, Wiśniewski, Jurecki 5, Konitz 1, Grabarczyk, Gliński, Masłowski, Syprzak 3, Daszek 2, Gębala, Łucak 3, Przybylski, Szyba 5, Chrapkowski.

Czechy: Galia, Mrkva - Hrstka 7, Hes 4, Jurka 1, Stehlik 2, Babak 6, L. Petrovsky 5, Zdrahala 6, Hanisch, Slachta 1, Kasal, Brykner, Landa.