Jeleniogórski budżet (Komentarze)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-01-01 14:01 | Zmodyfikowano: 2016-01-01 14:02

Gdyby śnieg padał w sali rajców w Jeleniej Górze, pewnie topiłby się od razu od temperatury dyskusji. Na 333 miliony złotych opiewa przyszłoroczny budżet Jeleniej Góry. Wydatki będą większe o 10,5 miliona złotych od przychodów. Rada miasta przyjęła dokument, choć przeciw opowiedziało się trzech rajców z PO i cały klub PiS.

Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Łojek mówi, że w budżecie zabrakło oczekiwanych przez mieszkańców rozwiązań:

W budżecie znalazła się budowa obwodnicy Maciejowej, czyli nowej drogi wyjazdowej z Jeleniej Góry w kierunku Wrocławia, choć przeciwnicy tej inwestycji wskazują, że to złe rozwiązanie. Ledwie 5 kilometrów nowej drogi ma kosztować prawie 60 milionów złotych.

Inwestycja budzi już wielkie polityczne emocje. Przeciw opowiada się opozycja: klub PiS i część radnych PO. Uważają, że jest za drogo.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła broni pomysłu:

Władze Jeleniej Góry przekonują, że 80 procent środków na obwodnicę ma pochodzić z ZIT-u Aglomeracji Jeleniogórskiej, czyli środków pomocowych. Dlatego chcą ją realizować siłami miasta. Opozycja wskazuje, że także z powodu obwodnicy długi Jeleniej Góry wzrosną w tym roku o prawie 11 milonów złotych. Cały budżet opiewa na 333 miliony.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.