Sezon grzewczy w pełni, czad coraz bardziej niebezpieczny

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-01-05 12:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-05 12:46
A|A|A

fot. Radio Wrocław

Tlenkiem węgla we Wrocławiu przy Kleczkowskiej podtruła się cała rodzina - dwójka dorosłych i troje dzieci. Prawdopodobnie nieszczelne przewody kominowe były przyczyną podtrucia. Wszyscy trafili do szpitala. Przybyła na miejsce zdarzenia straż pożarna wykryła obecność tlenku węgla. W ocenie strażaków prawdopodobną przyczyną pojawienia się czadu była nieszczelność kominów. Gdy przyjechaliśmy na miejsce wszystkim udało się już wyjść z mieszkania relacjonuje kapitan Michał Pięta z dolnośląskiej straży.

Dlatego straż pożarna apeluje - kto jeszcze tego nie zrobił należy natychmiast dokonać przeglądu pieców, sprawdzić wentylację i dodatkowo kupić atestowany czujnik, który wykrywa czad. Przy Kleczkowskiej jest zarządca obiektu, oraz służby, które mają sprawdzić kominy. Pozostali mieszkańcy budynku nie zostali ewakuowani i mogą przebywać w swoich mieszkaniach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama