V Noc Biologów na Uniwersytecie Wrocławskim

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-06 17:54 | Zmodyfikowano: 2016-01-06 17:55
V Noc Biologów na Uniwersytecie Wrocławskim -

Piąta Noc Biologów zawita we Wrocławiu już niedługo – 15 stycznia. Tego dnia, między godz. 15.00 a północą, wszyscy entuzjaści przyrody ożywionej będą mogli odkryć tajniki życia. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych, gier oraz konkursów. Planują też zdradzić sekrety pracy naukowców i zaprosić uczestników imprezy do udziału w dyskusji na tematy związane z różnymi dziedzinami biologii.

Podczas zajęć będzie można m.in. wyizolować DNA z utartych w ciekłym azocie organów roślinnych (korzenie, liście, łodygi), poznać właściwości lecznicze roślin, zobaczyć jak w warunkach laboratoryjnych oddychają drożdże. Z kolei w ramach Eksperymentatorium Przyrodnika – pod nadzorem pracowników i studentów Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego – przeprowadzimy własne doświadczenia.

Przekonaj się z nami, że kula, którą trzymasz w dłoni, już po chwili może stać się cieczą, że możesz nadmuchać balon, nie dmuchając w niego ani razu, a zrobienie wulkanu to dziecinnie łatwe zadanie! W Eksperymentatorium doświadczysz na własnej skórze, że nawet najbardziej niewyobrażalne rzeczy są wykonalne. Będzie się paliło, będzie wybuchało, będzie się dymiło – podejmiesz wyzwanie? – zachęcają do udziału organizatorzy.

Noc Biologów to także doskonała okazja ku temu, by przekonać się, że na naszych trawnikach i w naszych ogrodach rozgrywają się sceny, jakie znamy z efektownych dokumentów przyrodniczych, tyle że w mniejszym formacie – to świat, gdzie ryjówka jest tygrysem, a winniczek zawodnikiem wagi ciężkiej. W trakcie Kopalnego safari dowiemy się m.in., dlaczego mamuty miały długie włosy i czy kurczak to opierzony dinozaur.

W związku z napiętym – i bardzo różnorodnym – programem imprezy zaplanowane wydarzenia będą odbywać się w kilku miejscach jednocześnie: w Instytucie Biologii Eksperymentalnej (ul. Kanonia 6/8 oraz Sienkiewicza 21), w Instytucie Biologii Środowiskowej (ul. Sienkiewicza 21), w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii (ul. Przybyszewskiego 63/77), w Katedrze Bioróżnorodności i Taksonomii Ewolucyjnej (ul. Przybyszewskiego 63/77) oraz w Katedrze Biologii Człowieka (ul. Kuźnicza 35).

Bezpłatne zajęcia skierowane są do osób w różnym wieku, więc każdy – nie tylko uczniowie i studenci – z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy program wrocławskiej Nocy Biologów oraz informacje o rezerwacjach miejsc są dostępne: TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.