Ikovlev i Han zbawieniem koszykarskiego Śląska Wrocław?

| Utworzono: 2016-01-10 15:04 | Zmodyfikowano: 2016-01-10 15:04

Po ostatnich porażkach we własnej hali - z King Wilki Morskie Szczecin 82:85 i w rozgrywkach FIBA Europe Cup z belgijskim Telenetem Ostenda 59:86 - we Wrocławiu fatalne nastroje. Sytuację mają odmienić Denis Ikovlev oraz Francis Jonathan Han.

- Mamy nowych zawodników, dzięki temu jest szerszy skład, większy wachlarz możliwości, zagrań. Han odciąży mnie, Denis Ikovlev to bez wątpienia duże wzmocnienie i inwestycja na przyszłość. W ubiegłym roku wykazywał się u nas dużą inteligencją boiskową, jest dobrym obrońcą i na pewno pomoże nam w odnoszeniu zwycięstw - mówi rozgrywający WKS-u Norbert Kulon.

Polpharma nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Jest w dole tabeli za co pracę - po 10 kolejkach - stracił trener Dariusz Szczubiał. Klub rozwiązał również kontrakty z zawodnikami, którzy grali poniżej oczekiwań. Byli to głównie gracze zza oceanu: Kevin Bailey, J.T. Tiller, Justin Ward, a także polski skrzydłowy Arkadiusz Kobus.

Stery w drużynie przejął Mindaugas Budzinauskas i... gra uległa poprawie. Farmaceuci wygrali trzy ostatnie spotkania w znakomitym stylu, łącznie pokonując w tych starciach wyżej notowanych przeciwników różnicą 78 punktów! Liderem jest Michael Hicks z dorobkiem 15.7 pkt/mecz.

Śląsk po raz trzeci zagra po wodzą Radosława Hyżego. W spotkaniu nie wystąpi niestety Kamil Chanas. Kapitan wrocławian w meczu z Telenetem Ostenda uszkodził torebkę stawową i nie zobaczymy go na parkiecie.

Początek spotkania Polpharma Starogard Gdański - WKS Śląsk Wrocław o godz. 18.00.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.