Wrocław namawia: Wysyłajcie 6-latki do szkoły (POSŁUCHAJ)

Martyna Czerwińska | Utworzono: 2016-01-11 09:21 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 09:21
A|A|A

fot. Clio, lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, via wikimedia commons

Wrocławskie przedszkola rozpoczynają akcję informacyjną dla rodziców. Chcą, aby mimo zmian w prawie i przywróceniu możliwości wyboru, w jakim wieku dziecko zacznie naukę, rodzice wybrali proponowany wcześniej wariant. Czyli wysłali do szkoły 6-letnie dziecko.

Powód? Jeśli do szkół pójdzie zaledwie 15 proc. sześciolatków, co wynika z szacunków, to w przedszkolach zabraknie miejsc dla najmłodszych - głównie 3-latków. We Wrocławiu na lodzie może zostać 3 tys. rodzin - przyznaje dyrektor Ewa Monastyrska, dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych w magistracie:

Część przedszkoli już rozpoczęła spotkania z rodzicami. Niektóre odbywają się na terenie szkół podstawowych, aby rodzice przekonali się na własne oczy, że placówki są przygotowane.

Obawy są jednak duże - przyznają rodzice:

Jeśli akcja nie przyniesie skutku i do szkół pójdzie zaledwie 15 proc. sześciolatków, miasto straci ok. 30 mln zł dofinansowania, które miały spłynąć wraz ze startem nauki dzieci w szkołach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Anka
2016-01-11 20:04:37
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 1
PO zrobiło w głowach rodzicom rewolucję. To na szczęście się skończyło. Wyślijcie swoje bachory do szkoły najlepiej zaraz po urodzeniu.
~Agi
2016-01-11 13:43:24
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rodzice debile - już bym poszedł do szkoły , ale niemoge bo mam 5 lat, a teraz dopieero od 7...
~Roman
2016-01-11 13:24:44
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 2
Rodzice debile - Platforma namieszała wam w głowach. Ja jestem takim dzieckiem, które wcześniej rozpoczęło naukę. Nigdy im tego nie wybaczę.
~Anka
2016-01-11 12:13:52
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie mam zamiaru wysyłać swojego dziecka w wieku 6 lat do szkoły. Ma mieć czas na dzieciństwo. Rodziców, którzy posyłają dzieci należy wręcz karać
~tomasz
2016-01-11 11:45:58
z adresu IP: (91.216.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wystarczy poszukać jak są we Wrocławiu przygtowane te super szkoły. Mjego znajmego dzieck ma na drugą zmianę obydwoje pracują dziecko od 7.00 rano jest w szkole a zajęcia ma na 13 i kończy o 17-stej o 13-stej to on jest zmęczony i poszedłby spać. Druga rzecz to program w tych szkołach. Dziecko kiedyś nie mogło opuścić klasy 1-3 jeśli nie umiało czytać pisać i dodawać i odejmować. A jak nie potrafiło to siedziało aż się nauczyło. Teraz mamy słonka,chmurki oceny opisywać i zestresowanych rodziców. Jakoś za moich czasów a skończyłem szkołę w trybie 1-8 nikt się tym nie przejmował i nie jestem głąbem. A jaki jest poziom wystarczy poszukać w necie filmików w stylu matura to bzdura i wypowiedzi gimnazjum masakra, tępota do potęgi granic.
~Edie
2016-01-11 11:39:09
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 3
Znowu ktoś mi coś sugeruje, dajcie żyć!
~www
2016-01-11 11:13:15
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niech też miasto pomyśli o rodzicach 5-latków. Rodzice 6-latków mają prosto - jeśli mają mądre dziecko, to może iść do szkoły, jeśli nie bardzo - może zostać w przedszkolu. Ale co mają zrobić rodzice 5latków, którzy chcieli by w tym roku dać dziecko do zerówki, żeby mogły pójść w przyszłym roku do szkoły. Będą miejsca?
~zxc
2016-01-11 09:59:34
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
To są zwykłe oszustwa. Czy jak rząd PO kilka lat temu wypchał 6 latki do szkół to nagle zrobiło się więcej miejsc w przedszkolach??