Jelenia Góra: Walczą z dławiącym Dolnoślązaków smogiem

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-01-11 17:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-11 17:46
Jelenia Góra: Walczą z dławiącym Dolnoślązaków smogiem - fot. archiwum
fot. archiwum

Radni domagają się, by na stronie internetowej Jeleniej Góry pojawiał się komunikat o smogu. W ostatnich dniach w Jeleniej Górze, podobnie jak np. w Legnicy, normy pyłu w powietrzu były tam przekroczone nawet 8-krotnie.

- Przy takim stężeniu nie należy np. biegać, czy wychodzić z dziećmi na spacer, dlatego takie informacje samorząd powinien publikować i ostrzegać mieszkańców nawet SMS-ami systemu powiadamiania alarmowego - uważa radny Rafał Szymański.

Podawanie informacji o zagrożeniach ma być pierwszym krokiem do poprawy sytuacji. Nie będzie to takie proste bo głównymi trucicielami w mieście są właściciele starych pieców palący w nich czym się da.

Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapewnia Radio Wrocław, że takie informacje będą się pojawiać, przede wszystkim dlatego, że uwrażliwiają na problem, który nie jest przecież wyłącznie kłopotem samorządu:

Władze Jeleniej Góry przygotowują też kilka programów wsparcia dla mieszkańców, którzy zechcą wymienić źródła ciepła na bardziej ekologiczne. Ma to w ciągu kilku lat poprawić sytuację.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.