Znaleźli go na schodach. Prawie zamarzł

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-12 14:23
A|A|A

Jacek Halicki/wikipedia/CC3.0

Kłodzcy policjanci uratowali przed wychłodzeniem starszego mężczyznę, który w miejscu mało uczęszczanym, nietrzeźwy leżał w nocy na schodkach prowadzących do zaplecza budynku usługowego.

Funkcjonariusze znaleźli go patrolując ulice miasta, w tym również z uwagi na warunki atmosferyczne, miejsca ustronne. Pomoc przyszła na czas. Mężczyzna został przewieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci z komendy powiatowej w Kłodzku zaopiekowali się osobą, która w wyniku wychłodzenia mogła stracić życie. Funkcjonariusze udzielili pomocy po tym, jak patrolując miasto znaleźli po północy mężczyznę leżącego na schodkach prowadzących do zaplecza budynku usługowego.

Cała sytuacja miała miejsce w rejonie mało uczęszczanym. Temperatura powietrza spadła poniżej 0°C. Od leżącego mężczyzny czuć było alkohol. Był on przemarznięty. Policjanci ustalili, że jest to 73 - letni mieszkaniec tego miasta.

Po ocuceniu, mężczyzna przyznał się do wcześniejszego spożywania alkoholu. Na szczęście nie wymagał hospitalizacji. Szybka reakcja policjantów i podjęte dalej działania najprawdopodobniej uratowały mu życie.

Funkcjonariusze apelują o informowanie Policji albo innych służb o każdej zauważonej osobie, która leży lub siedzi na ziemi, ławce, przystanku, czy też przebywa w okolicznościach wskazujących na zagrożenie wyziębieniem. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama