Chcą pomóc bezdomnym zwierzętom. Pomóż i Ty!

Michał Wyszowski | Utworzono: 2016-01-12 16:44 | Zmodyfikowano: 2016-01-12 16:44
A|A|A

Fot. Fundacja pod Psią Gwiazdą

Placówka w Kłodzku powstaje w dzielnicy Ustronie. - Bardzo wiele udało nam się zrobić – mówi Andrzej Olszewski z Fundacji pod Psią Gwiazdą. Zadanie przekracza jednak możliwości skromnej organizacji. Dlatego potrzebna jest pomoc. I to z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że w Kotlinie Kłodzkiej – poza skromnym hotelikiem w Polanicy – po prostu nie ma schroniska. PO drugie, szkoda nie dokończyć tego projektu na takim etapie. Potrzebne są pieniądze, materiały budowlane oraz praca wolontariuszy.

Jeżeli ktoś chce pomóc, może skontaktować się z przedstawicielami
Fundacji pod Psią Gwiazdą

Telefon: 669345599
e-mail : [email protected]
Adres fundacji: ul. Sienkiewicza 12, 57-320 Polanica-Zdrój

Świdnica wybuduje profesjonalne schronisko dla zwierząt. Obiekt przy ulicy Pogodnej powstanie jeszcze w tym roku. Znajdą się w nim miejsca dla sześćdziesięciu psów oraz trzydziestu kotów. Samorząd jest na etapie wyboru wykonawcy tej inwestycji. Prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska podkreśla, że schronisko potrzebne jest bardzo pilnie.

Miasto wyda na to milion dwieście tysięcy złotych. Przy prowadzeniu schroniska będzie chciało skorzystać z pomocy organizacji zajmujących się ochroną zwierząt.

Schronisko w Świdnicy ma zostać zbudowane w tym roku. W całości będzie utrzymywane przez gminę. - To jest bardzo dobre miejsce – mówi o ulicy Pogodnej, prezydent Beata Moskal – Słaniewska. - Niekolizyjne, obok jest wiele terenów zielonych gdzie będzie można wyprowadzać zwierzęta – dodaje. Placówka ma być także miejscem edukacji, z którym będą współpracować szkoły wolontariusze oraz organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami. W przeciągu najbliższych kilku dni ma zostać wyłoniony wykonawca schroniska.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama