Najwięksi dłużnicy mają na imię... (SPRAWDŹ)

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-14 14:21 | Zmodyfikowano: 2016-01-14 14:31
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne (Creative Commons License)

Krzysztof i Anna to nie tylko dość popularne imiona w Polsce. To również imiona, których właściciele najczęściej widnieją w bazie dłużników. Krzysztofowie zaleją już prawie miliard złotych, a Anny zadłużyły się na ponad 370 milionów.

Krajowy Rejestr Długów postanowił przyjrzeć się swoim statystykom i na ich podstawie wskazać, których z imion lepiej nie nadawać swoim dzieciom, jeżeli rodzice chcą uniknąć tego, aby w przyszłości ich dziecko zostało dłużnikiem.

Dłużniczkami zostają najczęściej panie o imionach: Anna, Katarzyna, Agnieszka i Małgorzata – w bazie danych KRD znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy wpisów o tak nazywających się osobach. Z kolei liczba dopisanych do bazy dłużników pań o imieniu Anna grubo już przekroczyła sto tysięcy wpisów. Z kolei wśród najbardziej zadłużonych imion męskich królują imiona: Krzysztof, Piotr, Tomasz i Andrzej. W przypadku tych imion liczba tak dłużników o tych imionach za każdym razem przekracza sto tysięcy wpisów.

Nie oznacza to jednak, że w bazie danych Krajowego Rejestru Długów znajdziemy tylko typowe imiona. Wśród „zadłużonych” imion są zarówno Fabiole, Eufemie jak i Bibianny. Długów nie udało się uniknąć również kilkudziesięciu Tyberiuszom i Dobiesławom. Średni dług przypadający na jednego Świętosława to aż 72 tysiące złotych. Wśród kobiet swoim wierzycielom przeciętnie najwięcej do oddania mają Klotyldy – aż 43 tysiące złotych.

Patrząc na te dane nietrudno jest dojść do wniosku, że lepiej jest uważać podczas wertowania słownika imion.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama