Szmal... Polska wygrywa z Serbią na inaugurację mistrzostw Europy

| Utworzono: 2016-01-15 22:07 | Zmodyfikowano: 2016-01-15 22:07

Mecz miał bardzo wyrównany i dramatyczny przebieg. Do przerwy Serbowie wygrywali bramką, ale tuż po wznowieniu gry Polacy wypracowali nawet 3-bramkową przewagę. Wkrótce jednak rywale doprowadzili do remisu i w samej końcówce Polska znów objęła prowadzenie.

Jednym z bohaterów meczu był Sławomir Szmal, który obronił dwa rzuty karne w tym w ostatniej minucie.

Najwięcej dla polskiego zespołu, 7 goli, rzucił Michał Jurecki, którego wybrano najlepszym zawodnikiem meczu; 4 bramki zdobył Krzysztof Lijewski. Najskuteczniejszy w ekipie Serbii był Petar Nenadić, który rzucił 7 bramek; o jedną mniej zdobył Ivan Nikcević.

W innym meczu grupy A broniący tytułu Francuzi pokonali Macedonię 30:23.

Wyniki piątkowych meczów grupy A ME piłkarzy ręcznych: Polska - Serbia 29:28 (14:15) Francja - Macedonia 30:23 (12:12)

Tabela grupy A ME piłkarzy ręcznych (kolejno: mecze, punkty, bramki):

1. Francja 1 2 30-23

2. Polska 1 2 29-28

3. Serbia 1 0 28-29

4. Macedonia 1 0 23-30

W kolejnych meczach, w niedzielę również w Krakowie Polska zagra z Macedonią (od 20:20), a Francja z Serbią (od 18:15).

Wcześniej, w innym meczu grupy A broniący tytułu Francuzi pokonali Macedonię 30:23.