Świdnica miastem partnerskim The World Games 2017

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-01-16 10:39 | Zmodyfikowano: 2016-01-16 10:39
A|A|A

Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia, wspólnie ogłosili, że Świdnica będzie miastem partnerskim Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

W Świdnicy rozegrane zostaną zawody w dwóch dyscyplinach. Od 26 do 30 lipca 2017 roku rywalizować będą hokeiści na rolkach. W mieście swoje mecze rozegra 6 najlepszych w światowym rankingu męskich drużyn narodowych.

Drugą dyscypliną będzie jazda figurowa na wrotkach. Przez dwa dni świdniczanie będą mogli oglądać zmagania najlepszych par w tańcu i jeździe dowolnej, a także solistów i solistki tylko w tej drugiej konkurencji.

- Cieszę się, że Świdnica podjęła się współorganizacji Igrzysk. To dla nas bardzo ważne, że możemy rozszerzać The World Games 2017 na inne miasta Dolnego Śląska. Dzięki temu będzie to święto całego regionu" - podkreślał wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski.

Do Świdnicy przyjedzie około 15 sportowców. Areną zmagań będzie lodowisko przy ulicy Śląskiej, gdzie do dyspozycji zawodników będzie otoczone bandami boisko o wymiarach 60 na 30 metrów.

Obiekt posiada trybuny dla 800 kibiców. Hala zostanie jeszcze odświeżona, powstaną dwie nowe szatnie i nowa wentylacja.

- To dla nas zaszczyt, że możemy być współgospodarzem tak wielkiego wydarzenia sportowego. Liczymy na promocję miasta i napływ turystów. Ten projekt to kolejny przykład na dobrą współpracę naszego miasta ze stolicą regionu.

Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Ministerstwem Sportu i Turystyki i liczymy, że uda się otrzymać dofinansowanie na ok 30% wartości inwestycji w obiekt. Łącznie przebudowa kosztować będzie 3,5 miliona złotych - mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

Świdnica to jedno z trzech miast partnerskich The World Games 2017. Wkrótce ogłoszone zostaną dwa pozostałe, jak również dyscypliny,które będą gościć.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama