Ślęza powalczy dziś o 11 zwycięstwo w lidze z Basketem

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-16 11:05 | Zmodyfikowano: 2016-01-16 11:05
A|A|A

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Ślęza i Basket zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsce w tabeli z identycznym dorobkiem 24 punktów (10 zwycięstw i 4 porażki). Gdynianki po słabszym początku sezonu (m.in. przegrana u siebie ze Ślęzą 63:76) złapały wiatr w żagle i rozpoczęły marsz w górę tabeli. Z ostatnich dziesięciu meczów podopieczne Katarzyny Dydek wygrały aż 8. Gdynianki pokonały m.in. aktualnego mistrza kraju - Wisłę Kraków.

W zespole z Trójmiasta nie brak utytułowanych zawodniczek i reprezentantek kraju. Najbardziej znanymi postaciami w ekipie znad Bałtyku są Agnieszka Bibrzycka oraz Czarnogórka Jelena Skerović. Równie duży wpływ na grę zespołu mają Amerykanka Paris Johnson oraz Białorusinka Tatiana Troina.
Ślęza, która celuje w medal mistrzostw Polski nie stoi na straconej pozycji. Tym bardziej, że w tym tygodniu zespół dokonał kolejnego wzmocnienia. W meczu z Basketem w drużynie Ślęzy zadebiutuje Marissa Kastanek. 25-letnia Amerykanka jest zawodniczką uniwersalną i z pewnością da szkoleniowcom większą możliwość rotowania składem.

Spotkanie Ślęza Wrocław – Basket Gdynia rozpocznie się w sobotę 16 stycznia o godz. 17.00 w hali AWF przy al. Paderewskiego (teren Stadionu Olimpijskiego). Wstęp jest wolny. W przerwie meczu odbędzie się loteria dla kibiców, w której będzie można wygrać książki „Ślęza to Wrocław. 70 lat historii Pierwszego Klubu Sportowego”.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama