Ślęza powalczy dziś o 11 zwycięstwo w lidze z Basketem

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-01-16 11:05 | Zmodyfikowano: 2016-01-16 11:05

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Ślęza i Basket zajmują odpowiednio 4. i 5. miejsce w tabeli z identycznym dorobkiem 24 punktów (10 zwycięstw i 4 porażki). Gdynianki po słabszym początku sezonu (m.in. przegrana u siebie ze Ślęzą 63:76) złapały wiatr w żagle i rozpoczęły marsz w górę tabeli. Z ostatnich dziesięciu meczów podopieczne Katarzyny Dydek wygrały aż 8. Gdynianki pokonały m.in. aktualnego mistrza kraju - Wisłę Kraków.

W zespole z Trójmiasta nie brak utytułowanych zawodniczek i reprezentantek kraju. Najbardziej znanymi postaciami w ekipie znad Bałtyku są Agnieszka Bibrzycka oraz Czarnogórka Jelena Skerović. Równie duży wpływ na grę zespołu mają Amerykanka Paris Johnson oraz Białorusinka Tatiana Troina.
Ślęza, która celuje w medal mistrzostw Polski nie stoi na straconej pozycji. Tym bardziej, że w tym tygodniu zespół dokonał kolejnego wzmocnienia. W meczu z Basketem w drużynie Ślęzy zadebiutuje Marissa Kastanek. 25-letnia Amerykanka jest zawodniczką uniwersalną i z pewnością da szkoleniowcom większą możliwość rotowania składem.

Spotkanie Ślęza Wrocław – Basket Gdynia rozpocznie się w sobotę 16 stycznia o godz. 17.00 w hali AWF przy al. Paderewskiego (teren Stadionu Olimpijskiego). Wstęp jest wolny. W przerwie meczu odbędzie się loteria dla kibiców, w której będzie można wygrać książki „Ślęza to Wrocław. 70 lat historii Pierwszego Klubu Sportowego”.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.