Wysoka porażka piłkarzy Zagłębia w pierwszym sparingu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-16 17:13 | Zmodyfikowano: 2016-01-16 17:13

Piłkarze obu drużyn zmierzyli się w czeskiej miejscowości Frydlant. Mecz rozgrywany na śliskiej po opadach śniegu murawie od początku toczył się pod dyktando trzeciej drużyny czeskiej ekstraklasy.

Gospodarze prowadzeni uzyskali już 7. minucie, gdy po stałym fragmencie gry Martina Polacka strzałem głową pokonał Michael Rabusic. Już dwie minuty później do siatki rywali trafił Michal Papadopulos, ale sędzia gola nie uznał, bo napastnik Miedziowych był na pozycji spalonej. Potem dogodnej sytuacji do wyrównania nie wykorzystał Krzysztof Janus, a piłkarze Slovana tuż przed przerwą podwyższyli wynik po rzucie karnym podyktowanym za faul Macieja Dąbrowskiego.

Po zmianie stron Czesi szybko zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw Jakub Vojtus wykorzystał błąd Macieja Kowalskiego-Haberka, a chwilę później Serhij Lulka strzałem z dystansu pokonał Konrada Forenca. Podopieczni Piotra Stokowca dopiero w ostatnim kwadransie zagrozili poważniej bramce przeciwników.
Dogodnej sytuacji nie wykorzystał jednak Krzysztof Piątek, niecelnie strzelali także Eryk Sobków i Adrian Błąd.

FC Slovan Liberec - Zagłębie Lubin 4:0 (2:0)
Bramki: Michael Rabusic 7, Marek Bakos 40 (k), Jakub Vojtus 47, Serhij Lulka 50.

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Lubomír Guldan (40 Michal Papadopulos), Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Paweł Żyra, Łukasz Piątek, Jakub Tosik, Krzysztof Janus, Konrad Andrzejczak (Maciej Firlej), Łukasz Janoszka - Michal Papadopulos (35 Eryk Sobków).

(II połowa) Konrad Forenc - Damian Zbozień, Maciej Kowalski-Haberek, Adrian Błąd - Adrian Rakowski, Jarosław Kubicki, Karol Żmijewski, Arkadiusz Woźniak, Filip Jagiełło, Sebastian Bonecki - Krzysztof Piątek.